22% сільськогосподарських угідь України перебувають під контролем окупантів

У дослідженні "Вимірювання впливу війни на глобальний хлібний кошик" у межах програми НАСА "Врожай" науковці прогнозують, як війна може вплинути на світову продовольчу кризу.

Візіком,  maps API, карта, окупація,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Тексти.

Війна Росії в Україні загрожує глобальною продовольчою кризою. До повномасштабного вторгнення РФ Україна забезпечувала 46 % світового експорту соняшникової олії, 9 % експорту пшениці, 17 % ячменю та 12 % кукурудзи на світових ринках, згідно з даними U.S. Foreign Agricultural Service. (На Україну та Росію разом припадало 73 % експорту соняшникової олії, 33 % пшениці та 27 % ячменю). Останні кілька місяців порушили цей потік продовольства.

Ми перебуваємо на початковій стадії продовольчої кризи, яка наростатиме і, ймовірно, тією чи іншою мірою торкнеться кожної країни та кожної людини на Землі, – каже Інбал Беккер-Решеф, директор програми НАСА "Урожай. – Для деяких груп населення це може означати підвищення цін або відсутність товарів у крамницях. Для інших, як показує історія, це може означати гостріший брак продовольства.

Понад десять років Беккер-Решеф та інші вчені, які фінансуються НАСА, розробляють інноваційні супутникові методи моніторингу товарних культур, таких як пшениця та кукурудза в Україні. Міждисциплінарна група збирає та аналізує дані екологічних, економічних та соціальних наук, щоб покращити процес прийняття рішень у галузі сільського господарства у всьому світі. З приходом війни такі інструменти можуть відіграти ключову роль у прогнозуванні та запобіганні браку продовольства та голоду.

На карті, складеної на основі даних із супутників Planet Labs та місії Sentinel-2 Європейського космічного агентства, оброблених та проаналізованих NASA Harvest, показано розподіл літніх та озимих культур в Україні станом на 13 червня 2022 року. Карта також показує, де фермери працюють вільно, а де їхні землі перебувають під окупацією Росії. Згідно з аналізом NASA Harvest, приблизно 22 % сільськогосподарських угідь України (включно з 28 % озимих та 18 % літніх культур) перебувають під контролем Росії. Літні культури, здебільшого кукурудза та соняшник, вирощуються на півночі та заході України ширше, ніж озимина. (Дані щодо окупації земель отримані від Інституту вивчення війни (ISW) та Проєкту критичних загроз Американського інституту підприємництва).

Команда NASA Harvest разом з міжнародними партнерами з ініціативи GEO Global Agricultural Monitoring (GEOGLAM) вимірює безліч факторів довкілля – зокрема опади, вологість ґрунту та температуру – для оцінки стану посівів та прогнозування врожайності наприкінці сезону. "Після повільного початку весни, спричиненого сухою погодою та похолоданням, умови вирощування були переважно сприятливими, і посіви добре розвивалися", – зазначає Беккер-Решеф.

Довідково:

  • Супутникові виміри "зеленості" посівів – нормалізований індекс відмінностей рослинності (NDVI) – важливі для аналізу NASA Harvest. Наведений нижче графік дає уявлення про стан посівів у Миколаївській області, – регіону, який є одним з найбільших виробників та експортерів пшениці в Україні.
  • Дослідники також розробили моделі, як-от алгоритм урожайності сільського господарства з дистанційним зондуванням (ARYA), які прогнозують урожайність, поєднуючи показники NDVI з даними про умови довкілля протягом вегетаційного періоду з набору даних реаналізу NASA MERRA-2. Моделі також включають детальні карти посівів, засновані на спостереженнях MODIS, Sentinel-2 та Landsat та підтверджені польовими дослідженнями.

Читайте також: