У Києві створили мапу паркоматів, що відключені чи не обслуговуються

Офіс трансформації Максима Бахматова створив інтерактивну карту, на якій можна побачити всі паркомати Києва, які відключені або не обслуговуються.

Візіком,  maps API, мапа паркоматів,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Хмарочос.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

У своєму дослідженні експерти Офісу прийшли до висновку, що КП «Київтранспарксервіс» є неефективним оператором системи паркування в Києві, йдеться у повідомленні.

  • Громадська організація провела власне розслідування стану системи паркування у Києві. Згідно з результатами аналізу, столична «система не працює, а комунальні паркомайданчики в центрі міста захопили шахраї, які вимагають з містян гроші».
  • Крім того, в Києві відключені та не обслуговуються всі встановлені паркомати (понад 30 штук в центрі міста). З п’яти спеціальних мобільних застосунків для сплати за паркування працює тільки «Київ Цифровий». Також можна придбати місячні або квартальні паркувальні талони у КП «Київтранспарксервіс».

Довідково:

За даними Офісу, в Києві щодня знаходиться близько мільйона автівок. Паркування в центрі міста офіційно платне, але це ніхто не контролює. Тому більшість водіїв залишає свої автомобілі хаотично і в заборонених місцях. Інспекція з паркування не здійснює належного контролю водіїв щодо оплати за паркування автомобілів, а зосереджена лише на евакуаціях. За весь 2020 рік Інспекція перевірила і оштрафувала 61 водія на загальну суму 11 тисяч гривень.

Натомість в Інспекції зазначають, що системне здійснення перевірок неможливе без Автоматизованої системи контролю оплати за паркування, запуск якої з боку КМДА постійно відкладається. Офіс трансформації підсумовує, що це все породжує хаотичне паркування в місті і дозволяє заробляти шахраям, які блокують комунальні паркомісця.

Також в дослідженні йдеться, що однією з причин проблеми з парковкою є і те, що Київтранспарксервіс обслуговує лише 3245 паркувальних місць на майданчиках, тоді як рішеннями міської влади за ним закріплені понад 11 тисяч таких місць. КП за рік отримало від сплати за паркування лише 15 мільйонів гривень, хоча, за розрахунками Офісу трансформації, могло заробити понад 80 мілйьонів гривень.

Паркувальні місця Київтранспарксервісу зазвичай виділені спеціальними дорожніми знаками та синьою розміткою. За рішенням КП, стоянка на них платна з 8:00 ранку до 22:00 в робочі дні. У вихідні – безкоштовна.

Щоб у Києві працювала паркувальна система, повинні існувати умови для офіційної сплати. Для цього КМДА разом з відповідними департаментами має якнайшвидше запустити Автоматичну систему контролю оплати послуг з паркування (АСКОП), вважають в Офісі транформації.Це дозволить перевіряти оплату за паркування, а також штрафувати водіїв за зупинки в заборонених місцях.

Читайте також: