Активісти розробили інтерактивну карту князівських володінь
Проєкт передбачає онлайн мандрівку володіннями, які колись належали княжому роду Острожських.
Цікаві історичні факти про місто Полонне за часів князів Острозьких опублікували в проєкті «Інтерактивна карта володінь князів Острозьких», який реалізовує громадська організація «Братство імені князів Острозьких» (місто Острог) спільно з музеєм «Замок Гурків в Шамотулах» (Польща) за підтримки програми «House of Europe».
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Ye.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
У рамках проєкту організатори створюють діджитал-платформу, на якій представляють культурну спадщину територіальних володінь князів Острозьких (XII-XVII століть). Відтак, інтерактивна карта буде засобом для онлайн-мандрівки сімнадцятьма найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду.
Серед них - представили місто Полонне, відоме ще з часів Київської Русі, та навели цікаві факти. У тексті, підготовленому мистецтвознавцем Миколою Бендюком, розповідається, що до володінь князів Острозьких воно потрапило лише в 1494 році. Тоді великий литовський князь Олександр Ягелончик передав місто до рук князя Костянтина Івановича Острозького. Але розквіт міста розпочався лише після того, коли Полонне перейшло у володіння князя Василя-Костянтина Острозького.
- Князь збудував в місті дерев’яний замок на кам’яних підмурівках. Можливо, якась частина й була з цегли, але опис першої третини XVII століття згадує лише дерев’яні споруди.
- На території замку знаходився мурований костел Успіння Пресвятої Діви Марії, його будівництво розпочав ще в 1593 році князь Януш Острозький. Вірогідно костел збудовано на місці дерев’яної церкви. Вже 20 січня 1602 року в костелі відбулося вінчання доньки князя Януша Елеонори з Гієронімом Язловецьким.
- Традиційно історики вважають, що костел було збудовано в 1607 році, але, мабуть, це була якась добудова до вже існуючого храму.
- Цікаво, що навесні 1603 року власником Полонного став молодший брат Януша Олександр, який був православного віросповідання і не дуже ладнав зі своїм старшим братом. Але Олександр пробув власником міста недовго – в грудні того ж року у віці 33 років він помер. В останню путь молодшого князя відправляли як раз із Полонного.
- Незадовго до смерті князь встиг надати жителям міста привілей, за яким міщани звільнялися від податків на 20 років. Після смерті Олександра місто успадкувала його донька Софія і привнесла його в посагу родині Любомирських.
Читайте також:
- Ентузіаст створив працюючу Карту Мародерів з Гаррі Поттера
- Смартфони як детектор ям і онлайн-карта рятують життя
- У Полтаві презентували віртуальний туристично-інформаційний центр
- Visicom: у новий рік з новим API!
2021-01-05 11:07:12