Папа Римський розповів про старі і нові карти світу

У своїй промові під час відкриття нового виставкового залу у Ватиканській Апостольській бібліотеці Папа Франциск зазначив, що культури хворіють тоді, коли зосереджуються лише на собі, втрачаючи зацікавлення до інших.

Візіком,  maps API, папа римський, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Новини Ватикану.

У п’ятницю, 5 листопада 2021 р., по обіді, Святіший Отець взяв участь в інавгурації виставкового залу Ватиканської Апостольської бібліотеки, де з цієї нагоди організували виставку, присвячену його енцикліці Fratelli tutti, йдеться у повідомленні.

Краса як синонім добра правди і справедливості

У своїй промові до учасників інавгурації Єпископ Риму звернув увагу на Христові слова з Євангелії від Івана: «Я – добрий пастир» (Ів 10, 11). В давньогрецькому варіанті цього речення вживається прикметник “kalòs”, що перекладається також як “прекрасний”. Папа зауважив, що в Євангелії від Івана прикметник “kalòs” застосовується виключно для опису Христа та Його місії. «Насправді, – підкреслив Папа, – Христос є добрим і прекрасним пастирем».

В цьому контексті він пояснив, що краса «не є швидкоплинною ілюзією», а «походить від кореня добра, правди та справедливості». Ми не можемо забувати про красу, бо людському серцю потрібен не лише хліб, тобто те, що гарантує фізичне виживання, але й культура, яка, за словами Святішого Отця, «наближає людину до її глибокої гідності». Саме тому Церква повинна свідчити про важливість краси та культури, роздумуючи і ведучи діалог про нескінченність, що визначає людську істоту.

Потрібні нові «карти світу»

Єпископ Риму подякував всім, хто долучився до відкриття нового виставкового залу та до організації виставки під назвою «Всі. Людство, що перебуває в дорозі», яка черпає натхнення з енцикліки Fratelli tutti. Серед експонатів цієї виставки – деякі стародавні карти окремих частин світу. Вказуючи на важливість культури зустрічі, що є основною темою енцикліки Fratelli tutti, Папа підкреслив, що культури хворіють тоді, коли зосереджуються лише на собі, втрачаючи зацікавлення іншими, коли не інтегрують інших, а виключають їх. В цьому контексті він підкреслив, що в цей період пандемії «людство потребує нових карт, аби відкрити суть братерства, соціальної дружби та спільного добра», ми потребуємо нової краси, «яка би не була звичним відображенням могутності деяких, а сміливою мозаїкою різноманітності всіх».

Читайте також: