40% земель Міноборони не внесені до Держгеокадастру

Наразі майже 40% земель Міністерства оборони досі не внесено до кадастру. На оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3,3 тис. земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. гектарів

Візіком,  maps API, Міноборони, Держгеокадастр,

Про це повідомляє повідомляє прес-служба Держгеокадастру, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Agroday.

Деталі:

  • Так, з ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони.
  • Мета такого кроку — запобігти самозахопленню земель оборони.
  • На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки площею 206 тис. гектарів.
  • Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.

Дійсно, нині існують труднощі щодо отримання дозволів від обласних адміністрацій на розробку проектів землеустрою. У деяких випадках цей процес затягується, надаються безпідставні відмови, зважаючи на формальні ознаки, — розповідає Ігор Халімон, заступник міністра оборони.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Зі свого боку Роман Лещенко, голова Держгеокадастру, підтримав пропозицію Міноборони щодо надання дозволів на проведення інвентаризації земель оборони у формі наказів Держгеокадастру.

Уже незабаром квартирно-експлуатаційні частини зможуть подати списки земель, які потребують оформлення, і розв’язати цю проблему на місцях. Землі оборони повинні працювати на підвищення обороноздатності країни, а не на тіньовий ринок. Раніше Держгеокадастр вже оприлюднював факти про те, як на деяких військових полігонах, замість танків, їздять трактори і комбайни, а сама така діяльність завдає збитків державі на сотні мільйонів гривень, — додав Лещенко.

За словами Лещенка, після публікації на кадастровій карті інформаційного шару земель Міноборони, стало видно, що на них є і приватні наділи по 2 гектари, навіть цілі житлові райони.

Інвентаризація припинить процес „дерибану“ землі Міноборони та покаже, де ще відбулися процеси, які потребують втручання правоохоронних органів. Я бачу щире прагнення керівництва Міністерства оборони України вивести землі відомства з тіні і тому Держгеокадастр зробить все можливе, щоб допомогти міністерству в проведенні інвентаризації, — підсумував очільник відомства.

Читайте також: