40% земель Міноборони не внесені до Держгеокадастру
Наразі майже 40% земель Міністерства оборони досі не внесено до кадастру. На оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3,3 тис. земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. гектарів
Про це повідомляє повідомляє прес-служба Держгеокадастру, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Agroday.
Деталі:
- Так, з ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони.
- Мета такого кроку — запобігти самозахопленню земель оборони.
- На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1002 земельні ділянки площею 206 тис. гектарів.
- Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.
Дійсно, нині існують труднощі щодо отримання дозволів від обласних адміністрацій на розробку проектів землеустрою. У деяких випадках цей процес затягується, надаються безпідставні відмови, зважаючи на формальні ознаки, — розповідає Ігор Халімон, заступник міністра оборони.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Зі свого боку Роман Лещенко, голова Держгеокадастру, підтримав пропозицію Міноборони щодо надання дозволів на проведення інвентаризації земель оборони у формі наказів Держгеокадастру.
Уже незабаром квартирно-експлуатаційні частини зможуть подати списки земель, які потребують оформлення, і розв’язати цю проблему на місцях. Землі оборони повинні працювати на підвищення обороноздатності країни, а не на тіньовий ринок. Раніше Держгеокадастр вже оприлюднював факти про те, як на деяких військових полігонах, замість танків, їздять трактори і комбайни, а сама така діяльність завдає збитків державі на сотні мільйонів гривень, — додав Лещенко.
За словами Лещенка, після публікації на кадастровій карті інформаційного шару земель Міноборони, стало видно, що на них є і приватні наділи по 2 гектари, навіть цілі житлові райони.
Інвентаризація припинить процес „дерибану“ землі Міноборони та покаже, де ще відбулися процеси, які потребують втручання правоохоронних органів. Я бачу щире прагнення керівництва Міністерства оборони України вивести землі відомства з тіні і тому Держгеокадастр зробить все можливе, щоб допомогти міністерству в проведенні інвентаризації, — підсумував очільник відомства.
Читайте також:
- Штучний інтелект дозволив вченим створити найбільшу 3D-карту Всесвіту в історії
- Онлайн-платформа «Карта змін Полтави» демонструє перші успіхи
- Громадянська мережа ОПОРА створила карту нових районів і громад України
- Проєкт супутникового моніторингу українських лісів Deep Green Ukraine допоможе врятувати їх
2020-10-15 14:04:41