Ingenuity зіпсував низку фото з Марсу

NASA, національне космічне агентства США, визнало успішним шостий політ дрона Ingenuity, попри те, що під час його запуску стався масштабний навігаційний збій.

Візіком,  maps API, Ingenuity, Марс,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Ракурс.

Безпілотник виконував команду, яка передбачала підняття на висоту 10 метрів і політ на 150 метрів на південний захід зі швидкістю чотири метри на секунду. Далі гелікоптер мусив переміститися на 15 метрів на південь, фотографуючи все, що його оточує. Після цього він мав пролетіти ще 50 метрів на північний схід і здійснити посадку.

Аналіз рейсу дрона Ingenuity свідчить про те, що перші 150 метрів він подолав без проблем, але далі безпілотник почав розгойдуватися й то втрачати, то набирати швидкість. Така «аномалія» тривала до самого кінця польоту апарату. Перед посадкою бортові датчики зафіксували похибку запланованих показників на понад 20 градусів.

Читайте також:

Уже на 54 секунді польоту в програмі бортового комп’ютера стався масштабний збій — таймер на фотокамері почав показувати неправильний час, що вплинуло на систему навігації гелікоптера. Цей збій призвів до втрати одного навігаційного зображення та до того, що всі наступні зображення були з неточними мітками, а алгоритм навігації працював на основі невірних даних.

Попри цю «аномалію», дрон Ingenuity зміг продовжити місію й безпечно приземлився в межах приблизно п’яти метрів від передбачуваного місця посадки.

Дивіться також:

  • Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
  • Візіком карти (детальна карта України та інших країн, каталог підприємств, компаній і цікавих місць (POI), розрахунок автомобільних маршрутів тощо).
  • Візіком трекер (додаток для передачі інформації про ваше місцезнаходження в реальному часі за допомогою телефону або іншого пристрою під керуванням Android)