Міністерство енергетики працює над онлайн-картою електричних мереж

Міністерство енергетики працює над спрощенням приєднання електроустановок до електричних мереж. Цей показник безпосередньо впливає на позицію України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Візіком,  maps API, карта електричних мереж,

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання Національної ради реформ, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на на Урядовий портал..

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Міністерство підтримує більшість ініціатив зі спрощення приєднання електроустановок замовників до електричних мереж. Частина цих ініціатив вже реалізується, – зазначила Ольга Буславець.

Зокрема, Міненерго розробило відповідний законопроєкт для вирішення проблем із відведенням земельних ділянок, що інколи призводять до повного блокування процесу приєднання нових електроустановок.

Для максимального спрощення порядку відведення земельних ділянок для об’єктів енергетики Міністерство розробило відповідний проект закону, який зараз проходить процедуру погодження в зацікавлених органах влади. Найближчим часом проект буде подано до Кабінету Міністрів, – пояснила Ольга Буславець.

На стадії реалізації перебуває ще одна ініціатива – забезпечення відкритого доступу до містобудівного кадастру та онлайн карти електричних мереж. Міністерство організувало роботу з передачі операторами систем розподілу до Держгеокадастру інформації про лінії електропередачі, підстанції та інші об’єкти систем розподілу для їх внесення до «Публічної кадастрової карти України».

Ольга Буславець розповіла також і про можливі перешкоди для успішного втілення реформ. Зокрема, ключовою проблемою, яка значно ускладнює та здорожчує приєднання нових електроустановок, є зношеність мережевої інфраструктури, яка зараз складає 50% - 80%.

Для відновлення інфраструктури та її розвитку, а також зменшення плати за приєднання необхідна ефективна методологія стимулюючого тарифоутворення, – наголосила очільниця Міністерства.

Читайте також: