Київ розширює мережу моніторингу якості повітря за допомогою IoT-технологій
У Києві фахівці працюють над впровадженням ІоТ-технологій та вдосконаленням системи моніторингу якості повітря.
Про це на своїй сторінці у Facebook розповів керівник цифровізації Києва (CDTO) та заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Оленич, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Главком.
Місту потрібні дані та інформація для прийняття управлінських рішень. На відміну від інших систем моніторингу, у нас є можливість не тільки знаходити критичні ділянки та інформувати, а й швидко реагувати на проблеми. У випадку моніторингу стану якості повітря – використовувати дані для виявлення потенційних джерел забруднення, розробки природоохоронних заходів, містобудівного планування та планування транспортних потоків, – сказав Оленич.
Керівник цифровізації Києва розповів, що місто розширює мережу моніторингу якості повітря за допомогою IoT-технологій. Для цього переймають досвід Мадриду, Сеулу та інших «розумних міст».
Детальніше про вдосконалення системи моніторингу стану якості повітря у Києві за допомогою IoT-технологій розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.
За допомогою 40 індикативних пунктів моніторингу, які будуть встановлені до кінця року у різних районах міста, ми зможемо контролювати рівень якості повітря та дізнаватися про нові осередки забруднення, – сказав він.
Працюватиме система, опираючись на LoRaWAN – бездротову технологію зв’язку дальнього радіусу дії, завдяки якій можна використовувати датчики для збору й обробки даних із максимальною енергоефективністю.
Однією із переваг цієї системи є можливість збирати потрібну інформацію в режимі онлайн. Це дозволить нам швидко знаходити проблемні ділянки міста, виводити дані у відкритому доступі для кожного мешканця та головне – оперативно реагувати на проблеми, – зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.
Також Половинко розповів про нові можливості у міському застосунку «Київ цифровий», які з’являться вже у наступному році.
А саме:
- можливість дізнатися про стан повітря в конкретній локації
- попередження в разі різкого підвищення рівня забруднення
- можливість залишити заявку або скаргу на незадовільний екологічний стан.
Читайте також:
- Велосипедний міст надруковали на 3D-принтері
- Ракета Ілона Маска SpaceX запустить український супутник “Січ”
- ТОП-10 країн, найцікавіших для українських туристів
- В застосунку «Київ Цифровий» з'явиться сервіс «Рух транспорту»
- Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
2021-09-29 14:00:46