Київ розширює мережу моніторингу якості повітря за допомогою IoT-технологій

У Києві фахівці працюють над впровадженням ІоТ-технологій та вдосконаленням системи моніторингу якості повітря.

Візіком,  maps API, Ioт, технології, повітря,

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів керівник цифровізації Києва (CDTO) та заступник голови Київської міської держадміністрації Петро Оленич, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Главком.

Місту потрібні дані та інформація для прийняття управлінських рішень. На відміну від інших систем моніторингу, у нас є можливість не тільки знаходити критичні ділянки та інформувати, а й швидко реагувати на проблеми. У випадку моніторингу стану якості повітря – використовувати дані для виявлення потенційних джерел забруднення, розробки природоохоронних заходів, містобудівного планування та планування транспортних потоків, – сказав Оленич.

Керівник цифровізації Києва розповів, що місто розширює мережу моніторингу якості повітря за допомогою IoT-технологій. Для цього переймають досвід Мадриду, Сеулу та інших «розумних міст».

Детальніше про вдосконалення системи моніторингу стану якості повітря у Києві за допомогою IoT-технологій розповів директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.

За допомогою 40 індикативних пунктів моніторингу, які будуть встановлені до кінця року у різних районах міста, ми зможемо контролювати рівень якості повітря та дізнаватися про нові осередки забруднення, – сказав він.

Працюватиме система, опираючись на LoRaWAN – бездротову технологію зв’язку дальнього радіусу дії, завдяки якій можна використовувати датчики для збору й обробки даних із максимальною енергоефективністю.

Однією із переваг цієї системи є можливість збирати потрібну інформацію в режимі онлайн. Це дозволить нам швидко знаходити проблемні ділянки міста, виводити дані у відкритому доступі для кожного мешканця та головне – оперативно реагувати на проблеми, – зазначив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА.

Також Половинко розповів про нові можливості у міському застосунку «Київ цифровий», які з’являться вже у наступному році.

А саме:

  • можливість дізнатися про стан повітря в конкретній локації
  • попередження в разі різкого підвищення рівня забруднення
  • можливість залишити заявку або скаргу на незадовільний екологічний стан.

Читайте також: