Міністерство цифрової трансформації України запустило сайт, котрий стане прототипом карти інтернет—покриття України

Міністерство цифрової трансформації України у найближчі п’ять років планує забезпечити 100—відсоткове покриття населених пунктів.

Візіком, API Visicom, Visicom maps API, інтернет в Україні

Йдеться, насамперед, про їх соціальні об’єкти та перехід на високошвидкісний інтернет, повідомляє Мінцифри на сторінці у Facebook передають Новини картографії від Візіком.

Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

— Для цього нам потрібна якісна інформація про реальне покриття, якої досі ще ніколи не було в Україні, — розповіли у міністерстві, – наше завдання виявити, чи відповідає швидкість у наявних мережах заявленій, де взагалі немає покриття, наскільки соціальні об’єкти у регіонах мають доступ до інтернету.

– Для цього ми використовуємо усі наявні джерела – дані офіційної статистики, інформацію регулятора, профільних асоціацій, технічні дані. Відсьогодні ми запускаємо сайт, який дозволить мешканцям України доєднатися до цієї справи. Сайт є прототипом майбутньої мапи інтернету України. Це – наш перший крок, надалі він буде постійно розвиватись та наповнюватись новою інформацією, – додали у міністерстві.

За інформацією представників Міністерства на сайті кожен може розповісти, чи є у нього інтернет та з якою швидкістю він працює.

  • Швидкість з‘єднання визначається автоматично, достатньо лише зайти на сайт та пройти спідтест зі свого комп’ютера чи смартфону.
  • Це можна зробити як анонімно, так і залишивши свої дані.

Крім того, Мінцифра збиратиме офіційну статистику щодо підключення соціальних об’єктів до інтернету. На черзі – лікарні, відділки поліції, бібліотеки тощо.

Читайте також: