Археологи встановили південний рубіж полінезійської колонізації
Дослідження міжнародної команди археологів та палеоекологів пролило світло на те, наскільки далеко полінезійські мореплавці могли просунутися в південні широти.
Аналізуючи археологічні рештки з острова Ендербі, який знаходиться на південь від острова Стюарт, дослідники з'ясували, що полінезійці досягли цієї крайньої точки приблизно у 1250–1320 роках нашої ери, але навряд чи сягнули Антарктиди.
Джерело: phys.org
Деталі:
Завдяки аналізу нових зразків кісток і деревного вугілля, знайдених у Санді-Бей на острові Ендербі, команда змогла створити точну хронологію перебування полінезійців на цьому місці. Однак сліди людської діяльності вказують на те, що перебування на острові було переривчастим і тривало близько ста років, після чого, можливо через початок малої льодовикової епохи, люди змушені були повернутися на північніші території.
Науковці обговорили гіпотезу про те, чи могли мореплавці досягти Антарктиди. Вони зазначають численні фізичні та технічні труднощі, зокрема високі енергетичні витрати на обігрів тіла, недостатність ресурсів для ремонту човнів, а також небезпечні умови Південного океану з його бурхливими водами та морською кригою. Тож дослідження підтверджує, що, попри значні досягнення у мореплавстві, полінезійці не могли подолати додаткові 2000 км до Антарктиди.
Довідково:
"Це дослідження підкреслює пристосовність і витривалість полінезійських мореплавців," — зазначає професор Етолл Андерсон.
- #Полінезія
- #Антарктида
- #колонізація
2024-11-01 12:54:26