Як атмосфера впливає на океанічну погоду: нові відкриття
Вчені спростували попередні уявлення про вплив вітрів на океан
Джерело: phys.org
Деталі:
Дослідження Університету Рочестера змінює уявлення про взаємодію вітру та океанічних течій
Нові дослідження розкривають несподівані способи, якими атмосферні вітри впливають на океанічні вихори, формуючи погодні патерни океану складніше, ніж вважалося раніше.
Так само, як вітрові системи впливають на погоду на поверхні Землі, наші океани мають свої власні унікальні погодні явища. Ці явища, відомі як вихори, є круговими течіями води, що зазвичай мають ширину близько 100 кілометрів.
Нове дослідження, проведене вченими Університету Рочестера на основі супутникових знімків і даних високоточного кліматичного моделювання, перевертає попередні уявлення про взаємодію поверхневих вітрів та океанічних процесів. Раніше вважалося, що атмосферний вітер послаблює вихори, уповільнюючи їх, але дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, пропонує нову теорію, яка краще пояснює ці складні взаємодії.
"Все виявилося набагато цікавішим, ніж припускали раніше", — каже Хусейн Алуї, професор кафедри механічної інженерії та математики, а також провідний науковець Лабораторії лазерної енергетики Університету Рочестера. "Є виражена асиметрія у тому, як вітер впливає на ці рухи, і це залежить від напрямку їхнього обертання".>
Як вітер може пришвидшувати чи уповільнювати океанічні вихори
Раніше вважалося, що основні вітрові потоки Землі, такі як західні вітри та пасати, пригнічують океанічні вихори та турбулентні течії. Однак нові дослідження показали, що якщо напрямок обертання вихору збігається з напрямком вітру, вітер може, навпаки, його пришвидшувати.
Між вихорами розташовані складні системи океанічних течій, відомі як деформаційні структури (strain patterns). Хоча вони не так легко помітні, як вихори, вони містять приблизно половину всієї кінетичної енергії океану і піддаються тому ж впливу вітру, що й вихори.
"Нові енергетичні шляхи між атмосферою та океаном, які ми відкрили, допоможуть покращити океанічні спостереження та вдосконалити кліматичні моделі", — пояснює Шікхар Рай, перший автор дослідження, доктор механічної інженерії та постдокторант Інституту океанографії Вудс-Гоул.
Окрім покращення кліматичних моделей, точніші передбачення океанічної погоди можуть мати практичне застосування для рибальства та допомогти у прокладанні оптимальних маршрутів для комерційного судноплавства.
Довідково:
Наступні кроки дослідження У цьому дослідженні основна увага приділялася механічним взаємодіям між атмосферою та океаном. У майбутніх роботах Алуї планує дослідити роль океанічних вихорів у транспортуванні енергії між океаном та атмосферою, що може дати ще глибше розуміння кліматичних процесів.
- #атмосфера
- #карта
- #погода
2025-02-04 10:50:20