У Єгипті виявили древній рудник віком 3 000 років
Археологи з Вищої ради старожитностей (SCA) завершили дворічний проєкт з розкопок 3 000-річного комплексу обробки золота в Джабаль Сукарі, що на південному заході від міста Марса-Алам у губернаторстві Червоного моря, Єгипет.
Джерело: heritagedaily.com
Проєкт реалізовувався у співпраці з адміністрацією золотого рудника Сукарі та включав розкопки, документування та ретельне переміщення комплексу у безпечне місце за три кілометри від початкового місця знахідки, подалі від активних гірничих робіт.
Згідно з пресрелізом Міністерства туризму та старожитностей, комплекс датується щонайменше 3 000 років тому – часами Третього перехідного періоду Єгипту.
Цей період характеризується політичною нестабільністю та роздробленістю держави. Він збігається з крахом цивілізацій у регіоні Стародавнього Близького Сходу та Східного Середземномор'я наприкінці бронзового віку, що також призвело до початку грецьких "темних віків".
Розкопки також відкрили житловий район, який служив домівкою для золотошукачів та працівників комплексу. Серед інших знахідок – майстерні, храми, адміністративні будівлі та лазні, що датуються епохою Птолемеїв.
Крім того, залишки споруд римського та ісламського періодів свідчать про те, що місце залишалося активним щонайменше 1 000 років, підтверджуючи його стратегічне значення для видобутку та обробки золота в різні періоди історії Єгипту.
Серед інших відкриттів – 628 остраконів із написами ієрогліфами, демотичним і грецьким письмом, а також бронзові монети Птолемеїв. Археологи також знайшли теракотові фігурки людей і тварин із греко-римської доби, а також кам'яні статуетки божеств, таких як Бастет і Гарпократ.
2025-03-13 09:21:45