ГІС допоможе відновити Україну після війни

Канада підтримала конфіскацію російських активів, які потрапили під санкції, для їх передачі Україні як допомогу при повоєнному відновленні.

Візіком,  maps API, ГІС,

Про це йдеться у проєкті бюджету, розглянутому Сенатом минулого четверга, 23 червня, запропонованим прем'єром Джастіном Трюдо, повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на nerukhomi.ua.

Зокрема, документ пропонує заборонити купівлю житла іноземцям та дає право на конфіскацію та продаж активів, відповідальних за вторгнення Росії в Україну.

Так, конфісковані кошти мають піти на відновлення держави, компенсацію жертвам російської агресії. Документ пройшов верхню палату та стане законом після формальної королівської згоди.

Довідково:

  • Канада була однією з перших західних країн, яка ввела санкції щодо Росії за її агресію проти України. Уряд Канади ще на початку березня оголосив ембарго на імпорт російської нафти. Загалом Канада наклала санкції на понад тисячу фізичних та юридичних осіб за війну в Україні.
  • Своєю чергою міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов розповів, що буде створено геоінформаційну систему, яка спростить проведення моніторингу пошкоджень та руйнувань під час війни. Влада зможе об'єктивно оцінювати ситуацію з пошкодженими об'єктами соціальної та критичної інфраструктури та приймати ефективні рішення щодо планування відновлення та розвитку кожного регіону та кожної громади.

За допомогою такого інформаційного ресурсу як ГІС буде створено базу даних, яка допоможе робити кроки щодо ліквідації наслідків війни та відбудувати Україну. Зокрема, щодо визначення обсягу фінансових ресурсів, необхідних для відновлення об'єктів інфраструктури у розрізі регіонів, районів, територіальних громад та населених пунктів, які постраждали від збройної агресії росії. А також визначення завданих державі збитків для підготовки у майбутньому відповідних позовів проти агресора, - розповів глава Мінрегіону.

Читайте також: