Мінцифри закликає бути обережними при передачі інформації у єВорог

Міністерство цифрової трансформації закликає громадян бути обережними при передачі інформації про переміщення окупантів у чатбот єВорог.

Візіком,  maps API, єВорог,

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінцифри у Телеграмі, інформують Новини картографії від Візіком.

Щодня наша команда отримує сотні заявок про переміщення окупантів у єВорог та оперативно передає їх ЗСУ. Це означає, що кожен із вас кожним повідомленням у чатбот наближає нашу спільну перемогу. Однак пам'ятайте про прості правила безпеки народної розвідки, - йдеться в повідомленні.

У міністерстві закликають українців не наближатися до окупантів чи ворожої техніки навмисно, щоб їх сфотографувати, знімати фото та відео непомітно, особливо якщо окупанти розташовані близько. Для цього необхідно налаштувати телефон так, щоб відкрити камеру можна було в один клік, тримаючи телефон опущеними вниз руками.

Надіславши кадри в чатбот, радять видаляти їх зі смартфона задля безпеки. Зараз вороги на окупованих територіях можуть перевірити гаджет, тому краще нічого таємного там не зберігати.

Крім того, Мінцифри радить не виставляти кадри з геолокацією та переміщенням ворогів у соцмережі. Не обговорювати в телефонних розмовах із рідними та близькими місцерозташування окупантів.

Читайте також: