Дрони і карти можуть і допомагають розміновувати Київщину
Внаслідок повномасштабної війни Росії проти України замінованими виявилися десь 300 тисяч квадратних кілометрів української землі.
За підрахунками міністерства внутрішніх справ, на розмінування доведеться витратити від 5 до 7 років.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Радіо Свобода.
Частина нерозірваних мін та снарядів лежать на орних землях, що не дає можливості ані сіяти, ані косити. Крім спеціалістів-інженерів розмінуванням займаються і роботи, зокрема британські TALON. Українські волонтери аеророзвідки просто зараз намагаються спростити роботу саперам та спеціалістам ДСНС – працюють над автоматичним створенням карт мінної небезпеки, йдеться у повідомленні.
Про новий проєкт компанії «Дронаріум» розповідає її керівник Руслан Бєляєв.
Інженери компанії працюють над напівавтоматичним безпілотним комплексом для виявлення залишок боєприпасів та мін і створення карт можливо небезпечної місцевості. Компанія давно займається аерофото і відеозйомкою, організацією світлових шоу із допомогою БПЛА, енергоаудитом, а зараз, як і багато інших бізнесів, допомагає у війні.
Є обладнання, яке знаходить в землі залізні аномалії, але оскільки в України величезна площа, ми вирішили об’єднати ці прилади із дронами та подивитись. Ми нещодавно провели експеримент, це така собі «альфа-версія». Зробили висновок – таке обладнання із нашими дронами працює, хоча є багато нюансів та особливостей, – говорить керівник компанії Руслан Бєляєв.
Польові експерименти він разом з операторами дронів проводив у Гостомелі – вони обрали заміноване поле та створили його карту. Обладнання для пошуку металу може нести лише доволі великий вантажний квадрокоптер, під який виробники доволі довго підбирали металошукач – щоб він не створював перешкод для самого БПЛА (безпілотного летального апарату).
Все проходило в реальних умовах – там були і протипіхотні міни, і протитанкові, тому обрали його. Ми відпрацювали, результати зараз аналізуємо. Ми хочемо за допомогою дронів обслідувати величезні площі та скласти карти зі схемами розташування мін із GPS-координатами, – говорить Бєляєв.
Зараз дронами керують операторами, але ціллю проєкту є автоматизація – в дрон потрібно буде лише внести маршрут та інші параметри, зокрема висоту та швидкість. Результатом багатьох вилетів мають стати карти із металевими аномаліями. Бєляєв зазначає – зараз триває робота та попереду ще багато досліджень та випробувань.
Втім потреба в таких картах буде ще довго.
Читайте також:
- 3D-друк допомагає Україні у війні: як саме?
- Російські окупанти розмріялись про поділ України на округи
- Харківські волонтери подякували Візіком за карти
- @businessWar_bot допомогає бізнесу під час війни
2022-06-15 12:36:27