Нові технології NASA: як досліджувати Місяць, стріляючи сенсорами в його кратери
Американці відомі своєю любов'ю до зброї, тому не дивно, що команда вчених NASA придумала спосіб «вистрілювати» модифікованим сенсором у ґрунт іншого небесного тіла, щоб визначити його склад.
Саме це і зробили Сан Чой та Роберт Мозес з Лабораторії NASA в Ленглі, хоча їхні "кулі" є мініатюрними спектрометрами, а не металевими оболонками.
Джерело: phys.org
Деталі:
Спектрометри вже давно є основним інструментом у космічних дослідженнях, аналізуючи все — від поверхні Енцелада до далеких зірок. Однак більшість із них використовують спектроскопію на основі дифракції Фраунгофера. Чой та Мозес вирішили застосувати інше фізичне явище — дифракцію Френеля.
Дифракція Френеля дозволяє створювати значно менші спектрометри, оскільки відстань між "ґраткою" і сенсором значно зменшується. Це робить новий пристрій надзвичайно компактним — весь необхідний функціонал можна вмістити у циліндричну трубку, лише трохи більшу за кулю.
Ідея стріляти цими сенсорами в ґрунт, зокрема на Місяці, астероїдах або Марсі, дозволяє швидко аналізувати склад ґрунту. Якщо розмістити кілька таких мікроспектрометрів у місячному кратері, один астронавт або ровер зможе досліджувати всю територію, не копаючи вручну.
За допомогою спеціальної "зброї" ровер або астронавт можуть вистрілювати ці спектрометри у ґрунт, дозволяючи науковцям збирати дані про всю ділянку, наприклад, в постійно затінених регіонах місячних кратерів.
Ця технологія також може бути використана на астероїдах або Марсі. Крім того, вона корисна на Землі, наприклад, для швидкого аналізу геологічного складу в гірничодобувній або нафтогазовій галузях.
Довідково:
NASA вже запатентувала цей винахід, тож можливо, що в майбутньому астронавти стрілятимуть в ґрунт "кулями", які насправді є мініатюрними сенсорами.
- #NASA
- #Місяць
- #технології
2024-09-26 14:11:51