100 компаній виробляють 71% парникових газів у світі (карти)
Про це свідчить новий, виданий за допомогою ООН, звіт.
Його фабула — зниження біорізноманіття загрожує виживанню людства, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Big Think.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
За словами автора, це не перший подібний звіт і навряд чи останній.
Він переконаний, що між «індивідуальним добробутом і тими, хто причетний до деградації еко-систем лежить цілий світ відчаю».
«Сили», які відповідальні за можливу у майбутньому еко-катастрофу лише здаються безіменними і безликими. Насправді (і карти тому підтвердження), це не так. В основі шкоди, яка завдається планеті, лежить список конкретних компаній, підприємств, що мають власників, яких варто називати.
Північна Америка
Основою цієї карти є звіт CDP під назвою Carbon Majors від 2017 року, в якому зафіксовано 100 найбільших виробників викопного палива у світі, відповідальних за 71 відсоток усіх викидів парникових газів з 1988 року.
Згідно з ним, лише 25 суб’єктів цього списку відповідальні за 50% викидів починаючи з 1988 року.
Згідно з розповсюдженою думкою, якщо видобуток викопного палива протягом наступної чверті століття триватиме з тією ж інтенсивністю, що і попередні 25 років, підвищення температури до кінця століття буде біля 4°C. Наслідків, як мінімум, два:
- втрата біорізноманіття;
- зростання проблем з продовольством;
Європа
Сьогодні навіть нафтові кампанії усвідомлюють масштаби проблеми і запускають програми альтернативного видобутку енергії. Втім, у багатьох подібних випадках різниця між розмірами цих програм і корпоративним PR залишає сподіватися на краще.
Власне кажучи, цей огляд переорієнтовує нашу увагу на головне питання — викид CO2 та інших парникових газів. Персоналізувати питання просто — варто назвати ім’я власника компанії.
Південно-Східна Азія
Втім, подібний підхід має кілька застережень:
По—перше, ці корпорації існують лише тому, що споживачі купують їх товар. Останні, в свою чергу, не можуть обійтися без палива.
По—друге, задля справедливості відзначимо, що справжні «капітани галузі» — не їх керівники, а мажоритарні акціонери. Саме їх пріоритети (прибуток чи екологія) є рушійними в процесі прийняття корпоративних рішень.
Ці акціонери включають великих інституційних інвесторів, а також національні уряди. Відомо, що до 20 відсотків інвестицій у видобуток вуглеводнів здійснюється за рахунок державного фінансування — тобто, нас.
З іншого боку безіменність і безликість директорів корпорацій допомагає їм у процесі заспокоєння нашого занепокоєння процесами глобального потепління.
Насамкінець деколоніальний атлас, який опублікував цю карту, цитує активіста Юту Філіпса:
«Земля не вмирає, її вбивають, а ті, хто її вбиває, мають імена і адреси».
Читайте також:
- 5 карт, 5 кольорів, 5 інфраструктур: фотограф поділився незвичними мапами
- У Німеччині випустили додаток для збору даних про поширення коронавірусу: планують карту
- Хмара чадного газу накрила майже половину України (карта)
- Країна у вогні: карта пожеж виводить Україну в «чемпіони» Європи
2020-01-09 13:21:46