У Німеччині випустили додаток для збору даних про поширення коронавірусу: планують карту

Власне кажучи, отримані дані будуть використані для створення онлайн-карти Німеччини, де рівень зараження можна буде побачити за поштовим індексом.

Візіком, ГІС, геоінформаційна система, API Visicom, Visicom maps API, API картографічного сервісу, картографія, картографічна платформа, картографічний сервіс, карти онлайн, електронні карти, цифрові карти, карти Візікома, карта України, інтеграція карти України, карта Києва, міста, смт, села, адреси, оновлення карти, коронавірус, Німеччина,

Про це повідомляє dw.com.

Очільник Інституту імені Роберта Коха (RKI) Лотар Вілер (Lothar Wieler) у вівторок, 7 квітня, представив новий мобільний додаток Corona-Datenspende, призначений для збору даних щодо поширення коронавірусу в Німеччині. Використання його – абсолютно добровільне і можливе під псевдонімом. Додаток доступний, зокрема, на смартфонах, «розумних» годинниках і фітнес-браслетах.

Як зазначається в описі, додаток можна завантажити в App Store і в Google Play і погодитися з пропонованою політикою конфіденційності – вона детально пояснює, які саме дані будуть використовувати. Для розуміння тенденцій, пов'язаних з географічним поширенням COVID-19, користувачам необхідно буде ввести свій поштовий індекс. Більше того, їм потрібно буде вказати свою

  • стать,
  • вік,
  • орієнтовні зріст
  • і вагу.

Отримані дані будуть використані для створення онлайн-карти Німеччини, де рівень зараження можна буде побачити за поштовим індексом. За словами Лотара Вілера, додаток «допоможе краще зрозуміти, де і як швидко поширюється COVID-19».

Водночас він попередив, що додаток не є альтернативою повноцінній діагностиці або тестам на наявність коронавірусної інфекції, повідомляє агентство новин AFP.

У RKI пояснюють, що дослідників, зокрема, цікавить частота пульсу користувачів в спокої, а також інформація про їхні періоди активності і сну.

У випадку серйозних захворювань дихальних шляхів ці життєво важливі показники в більшості випадків змінюються. Більше того, додаток дозволяє розпізнати типові симптоми, пов'язані з COVID-19, наприклад, наявність температури, – вказують в Інституті імені Роберта Коха.

Експерт RKI Дірк Брокман (Dirk Brockmann) заявив, що, якщо у них будуть дані орієнтовно 10 тисяч користувачів, це вже можна буде вважати успіхом.

Тим часом після презентації програми деякі користувачі поскаржилися в Twitter, що у них виникли технічні проблеми, зокрема – з введенням індексу.

За даними Інституту імені Роберта Коха, число інфікованих коронавірусом у ФРН станом на ранок 7 квітня становило 99 225 осіб, приріст за добу - 3834. Померли за весь період спостереження 1607 осіб (плюс 173).

RKI враховує статистику, що отримує з федеральних земель в електронному вигляді.

Інститут оновлює дані на своєму сайті раз на добу.