З'явилася карта зруйнованих окупантами культових споруд

Армія РФ зруйнувала вже 183 релігійні споруди України – інтерактивна мапа

Візіком,  maps API, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на zn.ua.

Починаючи з 24 лютого російська армія завдала різного ступеню руйнувань щонайменше 183 релігійним спорудам на території України. Зона охоплення – 14 областей. Йдеться про церкви, мечеті, синагоги, освітні та адмінбудівлі релігійних спільнот, повідомляють на сайті Держслужби з етнополітики та свободи совісті.

Відповідну інтерактивну мапу створили за підсумками моніторингу, що здійснюється цим відомством у співпраці з Майстернею академічного релігієзнавства (МАР).

5 зі 183 ушкоджених внаслідок атаки рф споруд мусульманські, 5 іудейські, решта 173 християнські. 22 належать протестантським спільнотам, 19 нині належать Православній Церкві України (ПЦУ), три — Римсько-Католицькій Церкві (РКЦ) та дві — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (45) та Луганській (40) областях. Після них ‒ Київська (34) та Харківська (25) області.

Реєструвати свідчення очевидців про руйнування можна на ресурсі Мінкульту для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії: https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Переглянути вже зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна тут.

Читайте нас також:

2022-07-25 11:52:48