Карти забруднення Чорнобильської зони відчуження на сьогодні застаріли
Унаслідок пожеж, що сталися в Зоні відчуження у квітні-травні 2020 року, відбувся вторинний підйом штучних радіонуклідів з рослинності та ґрунтів і перенесення їх на значні відстані.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Укрінформ.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Як передає Укрінформ, про це йдеться в публічному звіті голови Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) Григорія Плачкова, який було представлено під час засідання Колегії Держатомрегулювання, 18 лютого.
Пожежі у природних екосистемах на радіаційно забруднених територіях супроводжувалися вторинним підйомом штучних радіонуклідів, що депоновані у рослинності та ґрунтах, і перенесенням їх (переважно цезій 137) на значні відстані, про що повідомляли на своїх сайтах регулюючі органи європейських країн (зокрема звіт IRSN Франції), - повідомляє ДІЯРУ.
Водночас, наголошується, що аналіз даних вимірювань радіаційних характеристик засвідчив, що подія, пов’язана з пожежами, не мала суттєвих радіологічних наслідків для населення та навколишнього середовища за межами зони відчуження. Зокрема, на відміну від ситуації з опроміненням внаслідок Чорнобильської аварії 1986 року, пожежі у квітні – травні 2020 року не супроводжувалися утворенням додаткових викидів радіоактивності у навколишнє середовище.
Події не мали безпосереднього впливу на стан безпеки ядерних установок та діяльності у сфері використання ядерної енергії, однак викликали підвищену увагу ЗМІ та стурбованість громадськості і потребували відповідного інформаційного супроводу, зокрема, щодо оперативної оцінки та інформування Кабінету Міністрів України, Національної комісії радіаційного захисту, - зазначається в звіті.
Як повідомляв Укрінформ, за даними "Професійної асоціації екологів України" карти забруднення Чорнобильської зони відчуження на сьогодні застаріли, оскільки вони змінюються після кожної пожежі, а особливо - змінилися після катастрофічної пожежі навесні 2020 року, коли радіонукліди потрапили в ґрунт та водні об'єкти.
Читайте також:
- У Львові замовили картографічну систему для відстеження пасажиропотоку у маршрутках
- Заповідник «Древній Звенигород» почав формувати цифровий архів
- У мережі вже кілька років працює карта України з пошуком рідних за прізвищем
- В Google Maps можна сплатити за парковку: поки лише в США і на Android
2021-02-19 15:15:21