Створено детальну карту чорних дір

Науковці з Гамбурзького університету в Німеччині створили найдокладнішу карту чорних дір на низьких радіочастотах – це є результатом багаторічної роботи

Візіком,  maps API, чорні діри, карта,

Про це повідомляє наукове видання Science Alert, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Високий замок.

Це не карта зоряного неба — кожна точка тут є активною надмасивною чорною дірою. І кожна з них поглинає матеріал у центрі галактики, віддаленої за мільйони світлових років від нас, йдеться у повідомленні.

Щоб зробити цю карту, вченим довелося винайти нові методи для перетворення радіосигналів у зображення неба.

У стані спокою чорні діри не виділяють ніякого випромінювання, яке можна виявити, що значно ускладнює їх пошук. Коли чорна діра активно поглинає матеріал, витягуючи його з диска пилу і газу, який кружляє навколо неї так само як вода кружляє по стоку, залучаються інтенсивні сили, які генерують випромінювання різних довжин хвиль. Саме їх вчені та зафіксували.

Що робить наведене вище зображення таким особливим, так це те, що воно охоплює наднизькі довжини радіохвиль, виявлені за допомогою LOw Frequency ARray (LOFAR) у Європі. Ця інтерферометрична мережа складається з близько 20 000 радіоантен, розподілених у 52 місцях по всій Європі.

Наразі LOFAR є єдиною мережею радіотелескопів, яка здатна створювати детальні зображення з високою роздільною здатністю на частотах нижче 100 мегагерців. Ця карта охоплює лише чотири відсотки неба Північної півкулі.

Частоти, які проникають в іоносферу, можуть змінюватися в залежності від атмосферних умов. Щоб подолати цю проблему, команда використовувала суперкомп’ютери, які запускали алгоритми для корекції іоносферних перешкод кожні чотири секунди. LOFAR фіксував випромінювання у небі протягом 256 годин.

Читайте також: