У Луцьку розробили 3D-модель Старого міста

Реставрація підземель колегіуму єзуїтів та вежі Чорторийських у Луцьку – на фінальній стадії.

Нині вже здійснені основні закупівлі і залишається виготовити меблі.

Візіком,  maps API, 3D-модель, місто, Луцьк,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Волинські новини.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань міжнародного співробітництва, торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму.

Як розповіла начальниця управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, термін реалізації проекту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна», який реалізується за грантові кошти, продовжили до кінця травня 2022 року. Наразі там уже завершили ремонтно-реставраційні роботи. Завдяки економії коштів навіть збільшили площу реставрації фасадів і підвалів.

Для простору, який там буде, вже виготовили 10 комплектів лицарських обладунків, силіконову фігуру монаха, також є інсталяція привидів, проект предметів інтер’єру. Також придбали смарт-табло. Нині триває робота з історичним факультетом ВНУ та музейниками щодо наповнення інформацією цього табло.

Також уже розроблена 3D-модель Старого міста, яка є динамічною і змінюється через 50 років, демонструючи, як розвивалося місто з 1600 до 1900 роки. Уже є окуляри віртуальної реальності та контент для них – бій в оборонній башті Окольного замку. Крім того, виготовлені щити з гербами князівських і панських родів, які будуть експоновані там.

Також вже відзняли промоційний відеоролик, який презентують під час відкриття простору.

Довідково:

  • На проект було витрачено близько 30 мільйонів гривень.
  • За ці кошти були відреставровані південно-західне крило колегіуму єзуїтів (підземелля та фасад), башта Чорторийських та залишки стіни Окольного замку.
  • Додатково мільйон гривень виділила міська рада на археологічні роботи у недавно відкритих підземеллях вежі Чорторийських і галерею, яка об’єднала з ними підземелля колегіуму.

Читайте також: