Від 3D-сейсміки до 3D-моделі

Група компаній Smart Energy закінчила польовий етап 3D-сейсміки на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі та перейшла до обробки та інтерпретації отриманих даних.

Результатом дослідження стане перша 3D-модель родовища та уточнена програма буріння для цієї ліцензійної ділянки.

Візіком,  maps API, 3D, сейсміка, модель,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на poltava.to.

3D-сейсміка Свистунківсько-Червонолуцького родовища розпочалась наприкінці жовтня 2021 року. Після розгортання обладнання, яке тривало два тижні, було проведено збір даних. Він охопив усю територію спеціального дозволу. Загалом польовий етап дослідження тривав два з половиною місяці. З другої половини січня поточного року проходить обробка та інтерпретація зібраної інформації. Їх закінчення заплановано на квітень, йдеться у повідомленні.

Ми раді, що за такий строк нам вдалось провести повноцінні 3Д-сейсморозвідувальні роботи Свистунківсько-Червонолуцького родовища. По завершенню всіх робіт матимемо першу сучасну 3D-модель Свистунківсько-Червонолуцького родовища, яка є дуже важливою для подальшого планування його розробки, — прокоментував Віктор Дудзич, технічний директор Smart Energy.

Зокрема, майбутня 3D-модель родовища дозволить визначити оптимальне розташування нових свердловин на ліцензійній ділянці. Відповідно до виробничої програми Smart Energy до 2029 року їх має бути сім.

3D-сейсміку Свистунківсько-Червонолуцького родовища проводить ТОВ «Вікоіл Лтд». Незважаючи на складні погодні умови, компанія якісно та вчасно виконала запланований обсяг польових робіт та розпочали етап обробки та інтерпретації матеріалів. До інтерпретації зібраних даних також залучено британську компанію EPI Ltd.

Довідка

  • Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи понад 1 млн м3 газу на добу.
  • Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині — це Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині — компанія «Пром-Енерго Продукт».

Читайте також: