На Хрещатику відкрили 3D-мініатюру КМДА
На вулиці Хрещатик, 36 відкрито четверту міні-скульптуру, обладнану рельєфно-тактильними табличками зі шрифтом Брайля.
Нова скульптура є продовженням інклюзивного туристичного маршруту і зображає в мініатюрі адміністративну будівлю Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на Київську міську раду.
У відкритті також взяли участь начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова та голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський.
Це вже четвертий міні-макет визначних пам’яток столиці. Раніше ми встановили макети Софійського собору, фонтану Архистратига Михаїла та пішохідно-велосипедного мосту через Володимирський узвіз. Практика створення таких 3D-макетів буде продовжена і наступного року. Зокрема, є ідея встановити такий макет біля пам’ятника засновникам Києва на Дніпровській набережній. Також розглядаються й інші видатні пам’ятки. Крім того, всі охочі можуть надати свої пропозиції до Управління туризму та промоцій та разом визначити місце для нових макетів. У наступному році передбачено створення ще чотирьох міні-скульптур, – зазначила Марина Хонда.
Скульптура обладнана тактильними табличками з написами шрифтом Брайля. Так люди з порушеннями зору можуть дізнатися інформацію про пам’ятку та «побачити її руками». Нова скульптура, як і попередні, обладнана QR-кодом, після сканування якого можна перейти на сайт Управління туризму та промоцій, де міститься вся інформація у текстовому, звуковому та відео форматі жестовою мовою. Текстова і звукова інформація доступна українською та англійською мовами.
Голова громадської організації «Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів» Володимир Петровський зауважив, що нова скульптура відповідає всім вимогам для осіб із порушеннями зору, макет тактильний і безпечний.
За його словами, скульптура універсальна: ознайомитися із нею можуть не тільки люди із порушеннями зору, а також – за допомогою смартфона і люди з порушеннями слуху. Крім того, на його думку, такі скульптури будуть цікаві і для людей, які не мають інвалідності.
Читайте також:
- У Львові розроблять додаток для туристів зі Сходу
- Ticket to the Moon: розроблять апарат для перевезення людей на Місяці
- Онлайн-карта роботи спецтехніки доступна киянам
- 3D-технології у будівництві прийдуть в Україну
- Visicom API (набір сервісів, що дозволяють використовувати картографічні дані та технології Візікому в своїх проектах).
2021-12-21 13:32:46