Що буде, якщо схрестити літаючих дронів і 3D-друк?

Імперський коледж Лондона та EMPA (Швейцарська федеральна лабораторія матеріалознавства та технологій) розробили новий підхід до 3D-друку.

Візіком,  maps API, 3D, дрон,

Стаття про це опублікована в журналі Nature, передають Новини картографії від Візіком з посиланням на dev.ua.

Сенс у тому, щоб використовувати літаючих роботів — дронів, які працюють колективно. Так, як це роблять бджоли і оси.

Парк дронів складається з двох різновидів роботів:

BuilDrones — роботяги, які все будують, і супервайзери-ScanDrones, що контролюють якість роботи, вимірюють продуктивність BuilDrones і «кажуть» їм, що робити далі. В принципі, все як у людей.

Дослідники пояснюють:

3D-друк під час польоту дозволяє проводити будівництво у важкодоступних або небезпечних місцях: після стихійних лих, на висотних будинках, інфраструктурних об’єктах.

Ми довели концепцію того, що дрони можуть працювати автономно та в тандемі для будівництва та ремонту будівель, принаймні в лабораторії. Це масштабоване рішення може допомогти в будівництві та ремонті у важкодоступних місцях, наприклад у високих будівлях, — каже керівник проєкту, професор Мірко Ковач з Департаменту аеронавтики Імперського коледжу.

Aerial-AM використовує як 3D-друк, так і структуру планування шляху, щоб дрони могли адаптуватися до змін у геометрії конструкції під час будівництва.

Дрони повністю автономні в польоті, та є людина-контролер, яка може стежити за прогресом і втрутитися, якщо необхідно, на основі інформації, яку надають дрони.

Читайте нас також: