У Хмельницькому створять 3D-проекції втрачених архітектурних пам'яток

В результаті відтворення таблички-проекції встановлять в центральній частині міста.

Візіком, API Visicom, Google Maps,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на ye.ua.

Будинок Берлянта, костел Святої Анни та колишню будівлю залізничного вокзалу у Хмельницькому відтворять за допомогою 3D-проекцій. На черговому засіданні виконавчого комітету ухвалено рішення про розміщення трьох таких табличок в центральній частині міста. Їх буде встановлено в рамках нового історико-туристичного проекту. За допомогою 3D-проекцій можна буде побачити втрачені архітектурні пам’ятки.

Вирішили поставити по місту інформаційні стенди з прозорого акрилу, де тонкими лініями намальований загальний силует будівлі, пам’ятки архітектури. Ці будівлі з часом були втрачені через певні обставини. Таким чином ми хочемо нагадати хмельничанам та гостям міста, який вигляд мало раніше це місце. Також буде розміщено історичну довідку українською та англійською мовами, - розповів виконувач обов'язків начальника управління архітектури та містобудування Максим Дружинін.

На вулиці Проскурівській, біля будинку № 50 можна буде побачити будинок Берлянта, побудований у 1910 році, зруйнований у 1941 році. Знаходилася архітектурна пам’ятка на перехресті вулиць Свободи та Проскурівської. Зараз на цьому місці знаходиться Ангел скорботи.

Ще одну табличку буде розміщено на вулиці Староміській, біля будинку №5. За її допомогою буде візуально відтворюватися будівля костелу Святої Анни, який раніше розташовувався у старому Проскурові на вулиці Малій Бузькій (сучасна назва вулиці – Староміська, на місці теперішньої СЗОШ №1). Храмова споруда була побудована у 1801-1804 роках, зруйнована у 1938 році.

Біля залізничного вокзалу відтворять колишню його будівлю, зруйновану в 1952 році. Фото: khm.gov.ua

Третя табличка-проекція буде встановлена на привокзальній площі і за її допомогою можна буде «побачити» будівлю залізничного вокзалу, яка знаходилася по вулиці Проскурівській, 90 Вокзал був побудований у 1870-их роках, зруйнований в 1952 році.

Читайте нас також:

На сайті / в Facebook /в Твіттері / в Інстаграмі