Київ посів 33 місце серед 121 столиці світу за якістю повітря
Київ зайняв 33 місце серед 121 столиці світу за рівнем чистоти повітря, згідно з останнім World Air Quality Report, який щорічно публікує швейцарська компанія iQAir.
Джерело: rubryka.com
Для аналізу повітря в Україні використовувалися, зокрема, дані моніторингових станцій ЛУН Місто Air.
Якість повітря у Києві: цифри та динаміка
За підсумками 2024 року середній рівень дрібнодисперсних частинок PM2,5 у Києві склав 9,4 мкг/м³, що дещо перевищує показник 2023 року (8,9 мкг/м³).
Попри це, місто залишається у "зеленій зоні" – перевищення рекомендованих норм ВООЗ не є критичним для здоров'я.
Київ випереджає європейські столиці
За рівнем чистоти повітря Київ обійшов такі європейські міста, як Відень, Варшава та Берлін.
Найчистіше повітря у світі, згідно з рейтингом, зафіксоване у столиці Багамських островів, а найвищий рівень забруднення – у Нью-Делі (Індія), де концентрація шкідливих часток перевищує норму у 10 разів.
Фактори, що впливають на екологічну ситуацію в Україні
Попри позитивні показники в Києві, Україна загалом продовжує стикатися з проблемами якості повітря, викликаними військовими діями.
Руйнування інфраструктури, використання ракетної та авіаційної зброї, переміщення військової техніки призводять до значних викидів твердих частинок, що негативно впливає на екологічний стан регіону.
Як проводять моніторинг
iQAir відстежує концентрацію PM2,5 у 138 країнах світу, використовуючи дані понад 40 000 станцій моніторингу, які обслуговують державні органи, наукові установи та незалежні організації.
В Україні для складання рейтингу використовували дані з ЛУН Місто Air, які охоплюють 17 областей. Стежити за якістю повітря можна на інтерактивній мапі ЛУН Місто AIR, яка вже шість років працює у співпраці з науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
2025-03-14 10:17:11