Понад третину українських полів можуть не засіяти (карта)

Українська природоохоронна група здійснила швидку оцінку агроугідь, які, ймовірно, не будуть засіяні через військові дії або будуть тимчасово недоступні.

Візіком,  maps API, карта, посіви, поля,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на texty.org.ua.

Так, значна частина оброблюваних площ окупована, деякі з них безпосередньо пошкоджені через військові дії та забруднені продуктами вибухів, що робить такі землі непридатними для вирощування продовольчих культур. Також УПГ стало відомо, що російські окупаційні війська цілеспрямовано знищують сільськогосподарське обладнання українців, йдеться у повідомленні.

Як наголошують в УПГ, навіть після звільнення окупованих територій посівна кампанія на деяких з них може бути неможливою до проведення розмінування.

За розрахунками Української природоохоронної групи, зона ризикового сільського господарства в Україні, в межах якої немає можливості провести посівну кампанію або землі якої наразі недоступні, сягає 202600 кв. км., що становить близько 34% усієї площі суходолу України. Ми визначили цю зону за комплексним картографічним зведенням військових операцій і розташування російських окупаційних військ. Дані зібрані українськими користувачами, враховано прифронтову буферну територію.

За даними Української природоохоронної групи, наразі 110 053 кв. км оброблюваних земель містяться у межах ризикової зони сільського господарства в Україні, що становить понад 30% усіх оброблюваних земель в Україні. Наведені дані щодо оброблюваних площ відрізняються від даних офіційної статистики, бо вони підраховані із розпізнаної карти класифікації землекористування. Згідно з нею, загальна площа агроугідь становить 365 389 кв. км по всій Україні. Для розрахунків УПГ використовувала мапу землекористування Copernicus Global Land Service, яка була отримана за сучасними алгоритмами обробки даних дистанційного зондування Землі.

Читайте також: