На Івано-Франківщині волонтери дослідили новий маршрут до вершини гори Страгора
1 липня 2023 року в селі Лоєва Надвірнянської громади, що на Івано-Франківщині, волонтери громадської організації “Гірський рятувальний центр” облаштували відпочинкове місце неподалік джерела із солоною водою та дослідили новий маршрут до вершини гори Страгора.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на suspilne.media.
До екоакції долучилися місцеві жителі, а також охочі, які попередньо зареєструвалися на захід, повідомляє з місця кореспондент “Суспільного”.
Двадцятеро волонтерів розділилися на кілька груп, кожна з яких отримала своє завдання. Хтось узявся прибирати джерело від сміття і прокошувати траву, інші – готували місце для встановлення лавочки, змайстрованої з перероблених пластикових кришечок.
Голова громадської організації “Надвірнянський туристично-інформаційний центр” та співорганізатор акції Володимир Гринішак розповідає: місце облаштовують для того, щоб перетворити його на невеличку туристичну атракцію.
“Найперше ми хочемо облагородити дуже цікаве місце в Лоєвій. Це є соляне джерело, яке ще купу століть до цього використовувалося, як одне із джерел солі. Це місце буде одним із пунктів туристичного маршруту, який з’єднуватиме Лоєву із горою Страгора”, – каже Володимир Гринішак.
Крім того, за його словами, на шляху до вершини гори збереглося місце паломництва слов’ян у дохристиянський період – кам’яна баба.
“Свого часу навіть арабський історик писав, що у слов’ян були три святині загалом у світі, і одна із них якраз розташована під Стригорою”, – розповідає Володимир Гринішак.
Облаштування туристичної локації відбувається у межах проєкту “Екоера громад”, що увійшов до сімки переможців конкурсу від громадської організації “Сучасний формат”.
Координаторка проєкту Наталія Гасюк розповідає, що Лоєва – одне з трьох сіл на Івано-Франківщині, у якому втілюють ініціативу. Два інші – це Нижнів Тлумацької громади, звідки починається Дністровський каньйон, та Черемошна Білоберізької громади. Крім того, в Нижневі, каже Наталія Гасюк, діє кімната порятунку пластику, а в Черемошній – екологічний гурток.
“Основною метою проєкту “Еко-ера громад” – акцентування уваги людей на необхідності зберігати природу, особливо зараз, коли є екоцид, який вчиняється в Україні, коли руйнуються національні природні парки. І ми за допомогою таких маленьких заходів привертаємо увагу до біорізноманіття і до особливості та можливості перероблення вторинних відходів”, – розповідає Наталія Гасюк.
2023-07-03 14:07:56