Дослідження цвинтаря пояснило, як змінилося повсякденне життя від Залізної доби до Римської епохи

Дослідження, проведене професором Вольфом-Рюдігером Тегеном і опубліковане в International Journal of Osteoarchaeology, дає нове уявлення про зміни в житті людей у племінній території Треверів під час переходу від кельтської Залізної доби (період Ла Тен) до Римської епохи.

Візіком, maps API, карта,

Джерело:

Деталі:

Дослідження було зосереджене на єдиному відомому кельтсько-римському цвинтарі Ведерат-Бельгінум, де було виявлено понад 2 500 залишків кремацій і 15 поховань. Однак через погані умови збереження в цьому регіоні більшість кісток не збереглися.

Проаналізувавши 1 689 кремаційних залишків, дослідники встановили, що середня тривалість життя збільшилася в Римський період порівняно з Залізною добою. Люди почали доживати до 60 і більше років, але жіноча смертність залишалася вищою, ніж чоловіча, причому більшість жінок помирали до 40 років.

Також було виявлено, що ознаки насильства були поширеними тільки серед людей Залізної доби, тоді як римляни частіше страждали від патологій, таких як втрата зубів, дегенерація суглобів і хребта, а також синусит.

Довідково:

Цікаво, що зміни торкнулися не тільки людей, але й тварин. У Римський період техніки розведення та забою тварин стали більш розвиненими, а розмір великої рогатої худоби збільшився. Зміни також відбулися в тваринних підношеннях — зменшилася кількість поховань з овцями й козами, але зросла кількість поховань зі свинями.

Це дослідження відкриває нові можливості для розуміння повсякденного життя та соціальних змін під час переходу від кельтської до римської культури.


  • #кельти
  • #карта
  • #археологія
2024-10-23 13:01:14