Археологи назвали можливу причину прогалин у Великому китайському мурі

Великий китайський мур є однією з найвідоміших пам'яток світу. Однак, як і більшість великих споруд, він має свої загадки.

Однією з таких загадок є наявність величезних прогалин у деяких його ділянках.

Джерело: unian.ua

Деталі:

Група археологів, що вивчала маловідому ділянку муру на кордоні з Монголією, опублікувала свої висновки у журналі Journal of Field Archaeology. Вони вважають, що прогалини могли бути спричинені поспішним будівництвом муру у 13 столітті.

Ця ділянка муру, відома як "Монгольська дуга", тягнеться приблизно на 400 км дугоподібною лінією, яка проходить паралельно до сучасного китайсько-монгольського кордону. Вона була побудована у 11-13 століттях для захисту від монгольських загарбників.

Дослідження показали, що прогалини у мурові не були спричинені природними процесами. Найімовірніше, вони були залишені незавершеними під час будівництва.

Археологи вважають, що поспішне будівництво муру було викликано очікуваними монгольськими вторгненням. У результаті деякі частини муру могли бути побудовані неякісно або взагалі не були закінчені.

Цей аргумент вже висувався істориками раніше, але останні дослідження надають, можливо, перші археологічні докази на підтримку цієї гіпотези.

Довідково:

Однак, дослідники також знайшли деякі докази того, що основною метою Монгольської дуги міг бути не захист від загарбників, а радше контроль за пересуванням людей та їхніх стад. Автори кажуть, що планують майбутні дослідження, щоб перевірити деякі зі своїх гіпотез.


  • #кордон
  • #лінія
  • #дуга
2024-01-05 12:15:03