Таємничий звір із наскельного мистецтва Сан може бути втраченим видом, що жив мільйони років тому
Малюнок загадкової тварини з бивнями, створений народом Сан на півдні Африки, можливо, зображує давній вид, відомий нам лише завдяки викопним решткам, знайденим у тому ж регіоні.
Джерело:
про це йдеться в дослідженні, опублікованому 18 вересня 2024 року в журналі PLOS ONE, автором якого є Жюльєн Бенуа з Університету Вітватерсранда, Йоганнесбург, ПАР, phys.org
Деталі:
На панелі «Рогата змія», розмальованій у період між 1821 та 1835 роками, зображені тварини та інші культурні символи народу Сан. Серед малюнків виділяється довготіле створіння з бивнями, вигнутими донизу, яке не відповідає жодному з відомих сучасних видів.
Відомо, що народ Сан відображав у своєму мистецтві різні аспекти навколишнього світу, включаючи викопні рештки. Бенуа припускає, що зображена істота могла бути натхнена вимерлим видом.
Карооський басейн у Південній Африці відомий своїми добре збереженими викопними рештками, зокрема тварин із бивнями, відомих як дицинодонти. Жюльєн Бенуа переглянув панель «Рогата змія» та виявив схожість з викопними рештками дицинодонтів. Цю інтерпретацію також підтримують міфи народу Сан про великі тварини, що колись жили в цьому регіоні, але тепер вимерли.
Якщо зображена тварина справді є інтерпретацією дицинодонта — виду, що вимер задовго до появи динозаврів і людей, — то цей малюнок був створений щонайменше за 10 років до першого наукового опису дицинодонтів, зробленого Річардом Оуеном у 1845 році.
Є археологічні докази, що народ Сан міг збирати викопні рештки і включати їх у своє мистецтво. Проте рівень знань корінних народів у галузі палеонтології на африканському континенті все ще залишається погано вивченим.
Довідково:
Бенуа зазначає:
«Малюнок був створений не пізніше 1835 року, тобто дицинодонта зобразили щонайменше за десять років до його відкриття західною наукою. Це підтверджує, що перші мешканці півдня Африки, мисливці-збирачі народу Сан, виявляли викопні рештки, інтерпретували їх та інтегрували у своє наскельне мистецтво та систему вірувань».
- #Африка
- #археологія
- #печера
2024-09-26 12:11:27