Стало відомо як колись пристосовувалися до посух та інших негараздів

Вчені з Університету Каліфорнії в Сан-Дієго показали, що давні поселення вдало пристосувалися до посушливих умов та зміни рівня моря, навіть у зоні південного Леванту, яка включає сучасний Ізраїль, палестинські території, Йорданію, Ліван, південну Сирію та Синайську пустелю.

Візіком,  maps API, карта,

Джерело: phys.org

Деталі:

Раніше думалося, що подія 8.2 тисячі років тому призвела до виходу з цих поселень. Проте, нове дослідження, опубліковане у журналі Antiquity, показало, що принаймні одне з цих селищ не тільки залишалося населеним, а й розвивалося протягом цього періоду.

Це дослідження, проведене командою від Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, Хайфського університету та Університету Бар-Ілан, заповнило прогалину в нашому розумінні раннього заселення узбережжя Східного Середземного моря. Вони виявили, що село Habonim North, розташоване біля узбережжя Кармель в Ізраїлі, залишалося активним під час події 8.2 тисячі років тому. Використовуючи різні методи дослідження, вони виявили ознаки економічної диверсифікації, включаючи розвиток морської культури та торгівлі, яка допомогла селу вижити в умовах кліматичних змін.

Довідково:

Це дослідження не лише розширює наше розуміння раннього заселення регіону, але й наголошує на стійкості та еволюції соціальної активності в умовах кліматичної нестабільності. Автори вважають, що це важливо для переосмислення нашого погляду на розвиток людської культури, замість фокусування лише на її краху.


  • #археологія
  • #клімат
  • #карта
2024-05-15 11:42:15