Повторний аналіз чорної діри в центрі Чумацького Шляху зафіксував витягнуту структуру
Команда дослідників під керівництвом доцента Макото Міоші з Національної астрономічної обсерваторії Японії (NAOJ) провела незалежний повторний аналіз даних спостережень надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики, Чумацького Шляху, які були отримані міжнародним проєктом Event Horizon Telescope (EHT).
Дослідження показало, що структура має незначне витягнення в напрямку зі сходу на захід.
Джерело: phys.org
Деталі:
Це дослідження, опубліковане в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, є новим поглядом на дані EHT, що дозволяє краще зрозуміти науковий процес, коли різні вчені перевіряють і обговорюють теорії, підвищуючи впевненість у правильності висновків.
Чумацький Шлях, у якому ми живемо, містить понад 100 мільярдів зірок, схожих на наше Сонце. У центрі цієї галактики, як і багатьох інших великих галактик у Всесвіті, знаходиться надмасивна чорна діра, маса якої в мільйони разів перевищує масу Сонця. Чорна діра в центрі Чумацького Шляху має назву Стрілець A*.
Незважаючи на те, що чорна діра поглинає все, включаючи світло, її неможливо побачити безпосередньо. Однак аналіз зірок, що швидко обертаються навколо чорної діри, дозволяє оцінити, що маса Стрільця A* становить приблизно 4 мільйони сонячних мас.
У 2017 році EHT спостерігав Стрілець A* за допомогою мережі з восьми наземних радіотелескопів, використовуючи метод радіоінтерферометрії, щоб об'єднати дані з різних телескопів. Результати спостережень, включаючи зображення яскравого кільця навколо темної області, що вказує на наявність чорної діри, були опубліковані у 2022 році.
На відміну від звичайної фотографії, дані, отримані з кількох широко розкиданих радіотелескопів, містять прогалини, тому для побудови зображень застосовують спеціальні алгоритми. Дослідницька команда застосувала традиційні методи аналізу до даних EHT, на відміну від оригінального методу аналізу EHT.
Макото Міоші зазначає:
«Наше зображення трохи витягнуте в напрямку зі сходу на захід, і східна частина яскравіша за західну. Ми вважаємо, що це вказує на обертання акреційного диска, що оточує чорну діру».
Результати EHT та методи аналізу доступні для всіх, і багато дослідників вже підтвердили висновки команди EHT. Це дослідження є частиною цих перевірочних процесів.
Технологія радіоінтерферометрії, що з'єднує телескопи по всьому світу, продовжує розвиватися, і дослідження в галузі обробки даних тривають, використовуючи знання з різних наукових дисциплін.
Довідково:
Структури, представлені в цьому дослідженні, відрізняються від результатів команди EHT, але обидва варіанти є допустимими інтерпретаціями даних. EHT відіграє важливу роль у дослідженні чорних дір, надаючи відкриті дані для незалежних перевірок.
- #космос
- #технології
- #астрономія
2024-10-28 10:43:28