Поєднання ГІС-технологій з палеонтологією: як це працює
Том Геберт випадково закохався в палеонтологію, започаткував нову методологію картографування та надихнув майбутні покоління, ветеранів та індіанські громади.
Джерело: geoweeknews.com
Деталі:
Пошуки та відкриття останків доісторичних організмів захопили уяву людства, починаючи з давніх часів і до сьогодні. Незалежно від того, чи це був легкий інтерес до динозаврів у дитинстві, чи щось, що перетворюється на кар’єру палеонтолога, який шукає на Землі скам’янілості, люди різного віку проявляли різний рівень інтересу до цієї сфери.
Проте може бути дивним те, що поточна методологія відстеження та зберігання даних, пов’язаних із цими відкриттями, не така складна, як можна було б одразу припустити. Однак у міру того, як все більше технологічних рішень з інших галузей починає популяризуватись, це починає змінюватися.
Ініціатором потенційних змін у палеонтологічній сфері є Том Геберт, колишній власник страхового бізнесу. Зараз він займається цією пристрастю на повний робочий день, отримавши ступінь в Університеті Вісконсіна-О-Клер і розробляючи нове рішення на основі ГІС для організації та картографування даних про відкриття.
Геберт нещодавно поспілкувався з Geo Week News, щоб поділитися історією про те, як він залишив сферу страхування заради палеонтології, як він почав застосовувати інструменти ГІС у цій роботі та як він використовує свій новий досвід, щоб надихати дітей і дорослих.
Пошук нового шляху
Геберт ніколи не очікував, що займеться палеонтологією, не кажучи про те, що це стане його професійним життям.
Після розлучення він проводив час зі своїми доньками і сказав, що кожна з них може мати цілі вихідні влітку, щоб робити все, що хоче. Його найстарша, Саманта, попросила поїздку на Country Fest, а потім настав час для його молодшої, Емми, вибирати.
«Я кажу: Давай, Гаваї. Давай, Європа, — сказав Геберт. «І вона каже, я хочу піти розкопати динозаврів».
Це рішення зрештою підштовхнуло Геберта до нового шляху, яким він продовжує подорожувати й сьогодні, незважаючи на те, що інтерес обминув Емму. Геберт шукав місця, де можна було б розкопати динозаврів, знайшовши місце в Південній Дакоті, і відразу захопився.
Після цієї першої подорожі вона стала щорічною експедицією на захід до Південної Дакоти, подорожі ставали все довшими, поки власник не запропонував Геберту роботу літнього гіда. Потім, приблизно чотири роки тому, він вирішив, що йому пора продати свій страховий бізнес, повернутися до школи та присвятити решту свого професійного життя палеонтології та динозаврам.
Він вступив на географічний факультет Університету Вісконсін-О-Клер, і саме тут народилася ідея його ГІС-рішення для палеонтології.
Картографування нових відкриттів
Геберт розповідає Geo Week News, що він був знайомий із ГІС до зміни кар’єри, оскільки це було частиною відстеження власності. І тому, коли він був на уроці ГІС, його професор говорив про все це, і його ідея клацнула.
«Я підіймаю руку і кажу: «Так я міг би зробити це, щоб намалювати кістки динозаврів?» Вона каже: «Ви можете використовувати це, щоб нанести на карту майже все, що забажаєте». Я підійшов до завідувача свого факультету і сказав: «Чи знаєте ви інших студентів, які могли б зацікавитися маленьким побічним проектом, щоб, можливо, допомогти мені з цим?» Я хочу нанести на карту наші місця розкопок за допомогою програми ГІС. Він сказав: «О, це дослідницький проект».
Тоді Геберта відправили спробувати знайти фінансування та обладнання в університеті, щоб допомогти йому, що в кінцевому підсумку виявилося викликом. Зрозуміло, що університет вагався передати геодезичне обладнання вартістю понад 30 000 доларів студенту, який не мав досвіду використання цього обладнання, тому йому довелося змінити свою стратегію. Він почав звертатися до окремих компаній з проханням про допомогу в обмін на хороший піар, і після того, як усі його проігнорували або відхилили, він отримав відповідь від Carlson Software.
Працюючи з Леддом Нельсоном, торговим представником компанії, Геберт описав, що він сподівається зробити, щоб отримати точні позиційні дані місць розкопок, і Нельсон надав «обладнання на суму 40-50 000 доларів США», включаючи їхні приймачі BRx7. Геберт і двоє інших студентів поїхали до Південної Дакоти, щоб розпочати цю роботу, і з тих пір він виступав із доповідями про це на конференціях, щоб поширити інформацію про те, як усе це працює.
У цій системі він може зберігати безліч даних, прикріплених до дуже точного положення на карті, зберігаючи такі речі, як місцезнаходження, власник, вид, анатомічне розташування, морфологія та стан. Нещодавно вони почали використовувати рентгенівську флуоресценцію (XRF) для визначення хімічного складу своїх знахідок, що, у свою чергу, може допомогти визначити вік динозавра.
Він розповів Geo Week News, що вони випробовують нові системи з використанням технологій RFID та NFC для позначення скам’янілостей.
«Тож якщо у вас є смартфон, ви можете буквально підійти та відсканувати тег, і ми надамо вам всю інформацію, до якої ви матимете доступ», — сказав Геберт.
Довідково:
На додачу до роботи в ГІС Геберт заснував Фонд наук про Землю, директором якого він також є. Це некомерційна організація, місія якої, згідно з їхнім веб-сайтом, полягає в тому, щоб «зробити світ наук про Землю доступним для всіх». І, як він пояснює Geo Week News, це включає групи як дітей, так і дорослих.
- #ГІС
- #картографування
- #палеонтологія
2024-01-11 12:12:43