Завдяки ШІ Palantir можливості локалізації ворожої техніки зросли у 20–50 разів

ШІ-зація України, а насамперед її армії, вже стала легендарним кейсом на шляху до ШІ-зації людства.

Візіком,  maps API, Palantir,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на zaborona.com.

Наприклад, така гігантська коаліція військової допомоги як «Рамштайн» багато в чому стала можлива в технічному сенсі завдяки ШІ, який допомагав організовувати логістику переміщення військової техніки з усіх куточків світу в Україну. ШІ також допомагав розселяти українських біженців: в одну лише Англію за допомогою одного з ШІ-додатків потрапило 100 тисяч українців та українок.

ШІ-зація української армії відбувається передусім завдяки компанії Palantir, що почала працювати з Україною у червні 2022 року і відтоді допомагає уряду за кошти іноземних спонсорів. Ключовий вплив нейромережі компанії мають на полі бою: завдяки ШІ Palantir можливості ідентифікації та визначення місцеперебування ворожої техніки зросли у 20–50 разів — це стало одним із вирішальних факторів, завдяки яким український військовий Давид дав відсіч і став перемагати російського Голіафа.

«Можливість чи неможливість вести алгоритмічну війну зовсім скоро сприйматиметься так само, як наявність чи відсутність ядерної зброї. Зараз уже зрозуміло, що якби Росія більше інвестувала в алгоритмічні технології, ця війна виглядала б зовсім інакше», — каже CEO Palantir Алекс Карп.

Я вже писав, що війна з Росією поставила жирну крапку в дебатах про те, чи варто схрещувати ШІ з військовими технологіями: людство однозначно вирішило, що варто, навіть якщо це виллється в майбутнє, схоже на фільми про Термінатора. Те саме стосується решти сфер нашого життя — ШІ-зуватися буде все, і чим раніше ми придумаємо, як зробити це безпечно і вигідно, тим більше шансів, що ми не загинемо, а навпаки прийдемо до процвітання, пише автор цього уривка Сергій Жданов.

Українську державність підтримують не лише хоробрість і самопожертва українців та українок, не лише ракети й танки, отримані від іноземних урядів та корпорацій, а й рафінований машинний інтелект.

Крім того, нейромережі від Microsoft та Palantir допомагають українській прокуратурі готувати та оформлювати для подальших судових розглядів понад 80 000 кейсів воєнних злочинів росіян проти України. ШІ складає віртуальну карту злочинів: упорядковує в єдине ціле гігантські обсяги супутникових знімків та Osint-даних, свідчення очевидців та безліч інших джерел інформації, щоби точно встановити картину того, що відбувалося, та ідентифікувати російських військових, які вчиняли злочини. За словами генпрокурора України Андрія Костіна, обробити та довести такий гігантський обсяг злочинів без допомоги ШІ було б фізично неможливо.

Алекс Карп говорить, що його компанія мріє стати «дефолтною операційною системою американського уряду», або, іншими словами, стати ШІ-мізками не лише американських військових та спецслужб, а й усіх інших гілок влади американської держави. У США палантиризацію вже проходять військові, поліція та спецслужби, міграційна служба та міністерство закордонних справ. Але поки що вона не дуже торкається фінансів, економіки та освіти — саме в цих сферах Україна стає експериментальним майданчиком для ШІ-зації державної функції.

Нещодавно Palantir домовилася з Міністерством цифрової трансформації України про допомогу нейромереж в економічному відновленні країни, її інфраструктури, будівництві шкіл та загальному міському плануванні.

2023-06-19 16:16:41