Знищення дамби Каховської ГЕС змінило рельєф Херсонської ділянки фронту на півдні України: окупантів затопило (карта)

У деяких районах лівобережної Херсонщини води Дніпра відкинули російські війська на 10 км, а загалом окупанти втратили контроль над територією, площа якої сягає майже 380 кв. км.

Візіком,  maps API, Каховська ГЕС, окупанти, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на НВ.

Такі дані наведено в інтерактивні мапі, яку оприлюднив Інститут вивчення війни за наслідками повені, спричиненої знищенням Каховської ГЕС.

Карта показує, як затоплення вплинуло на контроль російських військ над захопленою територією на лівому березі Дніпра в період між 5 червня (до руйнації дамби) по 9 червня.

Склавши цю порівняльну мапу за допомогою спеціалістів Jack London Geospatial Fund, аналітики ISW дійшли висновку, що велика вода позбавила окупантів раніше займаних позицій щонайменше в 12 населених пунктах на лівому березі Дніпра У деяких районах підтоплення відкинуло російські війська на 10 кілометрів.

Вибухонебезпечні предмети, які вода принесла на берег річки у Нововоронцовці та Осокорівці після руйнування дамби Каховської ГЕС (Фото:Мост.Херсон / Telegram) Унаслідок підриву Каховської ГЕС на лівобережжі Херсонщини змило склади зброї окупантів — Гуменюк

Крім того, повінь зруйнувала чимало російських польових укріплень на першій лінії оборони, які російські військові мали намір використовувати для захисту від українських атак. Зокрема стрімке підтоплення, ймовірно, змусило відступити російський персонал і військову техніку з основних російських пунктів концентрації в Олешках і Голій Пристані.

Російські війська раніше використовували ці позиції для обстрілу Херсона та інших населених пунктів на західному (правому)березі Херсона. Станом на 9 червня російські війська втратили контроль над приблизно 375 квадратними кілометрами території на лівому березі Дніпра через повінь, констатують експерти ISW.

Водночас вони поки утримуються від прогнозів щодо того, як ці зміни місцевості вплинуть на маневрену війну на півдні України.

Інститут вивчення війни оцінив масштаби затоплення на основі аналізу комерційно доступних зображень, зроблених у ближньому інфрачервоному діапазоні. Ця карта аналізує паводкові води включно з різними рівнями підтоплення: тобто не всі об'єкти в межах візуалізованого масштабу затоплення повністю занурені у воду.

2023-06-13 15:34:21