На науковій конференції у Києві презентували інженерні моделі наносупутників та концепт біокапсули
На науковій конференції INSCIENCE CONFERENCE 2023, яка відбулася 17 червня у Києві, інженери з КПІ і фахівці з біологічних питань об’єднались як партнери з командою SpaceBox та презентували інженерні моделі розроблених наносупутників та концепт біокапсули.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на vechirniy.kyiv.ua.
Науковці Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» розробили серію наносупутники PolyITAN, які вже запущені компанією SpaceX та можуть відстежуватися в онлайн режимі.
Перший наносупутник PolyITAN-1 був запущений у 2014 році з метою оцінити можливості та надійність платформи. Виконавши свою функцію, він досі може відстежуватися в онлайн режимі наземною станцією КПІ.
Другий наносупутник PolyITAN-2 був більший за розмірами та мав елементи для вимірювання атомарного кисню в верхніх шарах атмосфери. Це дослідження відіграло значну роль для світової спільноти під час проведення експериментів в аерокосмічній сфері та розробці ракетоносіїв. Місія була успішно виконана. В результаті перебування супутника на орбіті, яке тривало 20 місяців, створена відповідна мапа, яка була поширена серед європейських колег.
Наразі сигнал отримується від першого наносупутника PolyITAN-1, а також — від PolyITAN-HP-30, який створили науковці до 30-річчя незалежності України. PolyITAN-2 після успішного завершення місії зійшов з орбіти та згорів в атмосфері, що пов’язано з особливостями експерименту — низькою навколоземною орбітою, близько 250 км від поверхні Землі. Проте PolyITAN-2 є рекордсменом поміж іншими наносупутниками, запущеними разом з ним, перебуваючи на орбіті найдовше.
Основною ціллю супутника PolyITAN-HP-30 є дослідження впливу мікрогравітації та інших факторів космічного простору на ефективність роботи теплової труби. В космічних апаратах і раніше використовувались системи терморегуляції з використанням теплових труб. Проте наші інженери розробили унікальну конструкцію, яка в перспективі допоможе розсіювати тепловий потік від елементів супутника з більшою ефективністю протягом тривалого проміжку часу.
Інженерна модель четвертого наносупутника PolyITAN-4-Bio, призначена для проведення біологічних досліджень в умовах мікрогравітації. На конференції також була представлена інженерна модель четвертого наносупутника PolyITAN-4-Bio. Його основною особливістю є наявність прототипу біокапсули. Всередині біокапсули забезпечено необхідний рівень вологості, кількість кисню та вуглекислого газу.
У ній може бути розміщена рослина або будь-яка інша органічна речовина, для якої імітуватиметься вплив земної атмосфери ті інших факторів. Це зроблено за допомогою розташування в середині спеціальної платформи, на якій розміщуватимуться датчики концентрації CO2, О2, також датчики освітленості, вологості та температури та певних фітогормонів.
Також буде розміщений вентилятор для імітації вітру на Землі та перемішування повітряної маси, фіто світлодіоди, які випромінюють у подібному до Сонця діапазоні частот — тобто умови, що отримують рослини на Землі, будуть отримувати від фіто світлодіодів.
2023-06-21 17:35:36