Астрономи створили першу карту розподілу води на Місяці

Карта показує, як запаси вологи на природному супутнику Землі змінюються залежно від місцевої географії, зокрема – численних гір і кратерів, які домінують на поверхні.

Візіком,  maps API, Місяць, карта, війна,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на men.24tv.ua.

Карта охоплює чверть сторони Місяця, зверненої до Землі. Її склали на основі даних, зібраних раніше телескопом Стратосферної обсерваторії інфрачервоної астрономії NASA (SOFIA; зараз телескоп списаний та стоїть у музеї в Арізоні).

Дослідники створили першу карту місячної води

Результати дослідження ґрунтуються на здатності SOFIA виявляти воду на довжині хвилі в шість мікронів, яка є унікально чутливою до молекули води. Тобто вода має унікальний відбиток саме на довжині 6 мікронів.

Попередні місії шукали на Місяці хімічний підпис або відбиток води, але не досягли успіху, бо відбиток води дуже близький до гідроксилу, який має на один атом водню менше. Спостерігали за Місяцем попередні місії у довжині хвиль у три мікрони, тож і не змогли розрізнити схожі молекули.

У 2020 році SOFIA стала першою місією, яка однозначно виявила воду на південному полюсі Місяця. Тоді дослідники підрахували, що на один кубічний метр місячного ґрунту припадає близько 12 унцій води.

Наземні телескопи не могли допомогти вченим, оскільки вода в атмосфері Землі блокує весь сигнал, що надходить від води на Місяці. Однак SOFIA пролетів вище атмосферної води Землі, це й дозволило дослідникам виявити місячну воду.

Далі вчені дослідили, як наявність води змінюється на поверхні Місяця. На великій ділянці південної півкулі, як виявилося, набагато більше унікальних сигналів води на внутрішніх сторонах географічних об'єктів, затінених від сонячного світла.

Однією з особливостей цього регіону є знаменитий ударний кратер Моретус завширшки в 114 кілометрів із центральним піком на 2,1 кілометра заввишки. Дослідники виявили, що "аномально холодна" південна сторона піка утримує більше води у формі льоду, а північна більш освітлена сторона відчуває її дефіцит.

2023-03-21 12:52:08