Фахівці місії LRO опублікували кілька карт південного полюса Місяця
Вони демонструють місця можливого розташування покладів водяного льоду, а також найбільш сприятливі місця для висадки пілотованих експедицій.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на universemagazine.com.
Зараз південний полюс Місяця перебуває в центрі уваги як багатьох космічних агентств, так і приватних компаній. Це пояснюється тим, що на дні його деяких полярних кратерів, які ніколи не освітлюються Сонцем, знаходяться поклади водяного льоду. Вони можуть значно полегшити завдання створення постійних поселень, забезпечивши їхніх мешканців водою для пиття, киснем для дихання, а також компонентами ракетного палива.
Але не все так просто. Навіть маючи дані про наявність водяного льоду та інших летючих речовин на дні кратера, вчені все одно не можуть бути впевненими в їхній кількості, точному розташуванні та глибині залягання. Інша частина проблеми полягає в тому, що до цих покладів ще необхідно якось дістатися. Це означає, що інженерам потрібно знайти відносно рівні посадкові майданчики, розташовані неподалік від них, які отримують достатню кількість сонячного світла для вироблення енергії, і які перебувають у зоні прямої видимості від Землі, що дасть змогу підтримувати з нею радіозв’язок.
Щоб розв’язати цю проблему, фахівці місії LRO підготували кілька карт. Перша демонструє ресурсний потенціал північного та південного полюсів Місяця.
Друга карта цілком присвячена південному полярному регіону Місяця. Вона дає змогу оцінити сприятливість різних ділянок для висадки пілотованої експедиції. Моделювання виконано для очікуваного періоду роботи місії Artemis III (період з 9 липня 2024 року по 11 червня 2025 року). Ідеальні умови для діяльності на поверхні (нахил <10° і >45% сонячного світла (SUN) і прямої видимості Землі (E)) позначені світло-жовтим кольором. Області, що вказують на потенційний водяний лід на поверхні, показані світло-рожевим кольором. Роздільна здатність карти становить 500 м на піксель.
2023-06-20 15:40:04