На Марсі виявили узбережжя зниклого океану (карта)

Нещодавно випущений набір топографічних карт Марса надав нові докази існування древнього північного океану на планеті.

Карти підтвердили, що колись у низині Aeolis Dorsa спостерігалося підвищення рівня моря, що відповідає тривалому теплому та вологому клімату.

Візіком, API Visicom, карта, Марс,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на konkurent.ua.

Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!

Нові карти, створені американськими геологами, є результатом реконструкції стародавньої топографії планети. З їхньою допомогою вдалося виявити берегову лінію віком приблизно 3,5 мільярда років зі значними осадовими відкладеннями завтовшки не менше 900 метрів, які покривають сотні тисяч квадратних кілометрів, йдеться у повідомленні.

За допомогою спеціального програмного забезпечення та даних орбітальних спостережень вчені виявили в цій області понад 6500 км річкових хребтів і згрупували їх у 20 систем. Це дозволило показати, що ці утворення, ймовірно, є річковими дельтами або поясами підводних каналів, що впадали в єдиний океан і утворюють його берегову лінію.

Скелі в Aeolis Dorsa містять цікаву інформацію про те, на що був схожий океан. Він дуже динамічний. Рівень моря значно піднімався. Камені відкладалися вздовж його басейнів із дуже великою швидкістю. Тут відбувалося багато змін, – повідомив Бенджамін Карденас, доцент геолого-геофізичних досліджень у Пенсільванії та провідний автор дослідження.

Вчені вважають, що саме ця низина з величезними верствами відкладень може стати ключовою зоною для ознак життя або будь-яких її слідів на Марсі.

Основна мета місій марсоходу Curiosity – пошук ознак життя. Він завжди шукав воду, сліди життя. Це найбільше водоймище. Це гігантське водоймище, що живилося відкладами, які надходили з високогір’я, імовірно несучи поживні речовини. Якби на стародавньому Марсі були припливи, вони були б тут, обережно опускаючи і підімаючи воду. Це саме те місце, де могло розвинутися стародавнє марсіанське життя, – підсумував Бенджамін Карденас.

2022-11-01 13:08:51