Створено інтерактивну карту руйнувань у Маріуполі

Фахівець із роботи в соцмережах Віталій Штутман наклав на звичайну Google-карту фотографії та відео понад 1 100 зруйнованих будинків у Маріуполі, який зазнавав масованих російських обстрілів.

Візіком,  maps API, Маріуполь, карта,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на Укрінформ.

У квітні він почав збирати свідчення руйнувань житлових будинків у Маріуполі, який зазнавав масованих обстрілів російської артилерії й танків. Зібрані відео та фотографії - зі ЗМІ або зроблені жителями зруйнованого міста або очевидцями - він накладав на звичайну Google-карту. До серпня ця карта вкрита червоними мітками, - йдеться у повідомленні.

Серед зібраних Штутманом свідчень є і кадри зруйнованого росіянами заводу "Азовсталь", і відео на момент обстрілу артилерією або танками житлових будівель, а також місця стихійних поховань жителів міста.

Я розпочав у квітні, і я не уявляв масштабу. Коли я починав у квітні, то було зібрано вже сто будинків, і я жахнувся, але я не уявляв масштабу. Зараз фото та відео конкретних зруйнованих будинків – 1 100, і це ще не все… Я не знаю, скільки всього в Маріуполі будинків, але фактично навіть якщо дивишся просто на карту, то там немає живого місця… Просто немає живого місця, все покрито… А ті місця, де на карті немає точок – це чи приватний сектор, звідки мало фотографій чи промзони, - заявив Штутман в інтерв'ю Радіо Свобода.

За словами уродженця Москви, який проживає в Ізраїлі, створена ним інтерактивна карта зруйнованого Маріуполя присвячується його знайомим, "які вважають, що рф має "історичне право", "не було виходу", "нікуди подіти пасіонарність", "право когось звільняти".

Нехай подивляться на ці фото конкретних будинків. Нехай скажуть, що так треба робити. Нехай скажуть, що вони "ЗА" це, - заявив він.

Довідково

  • Як повідомлялося, агресія росії викликала у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів.
  • Маріуполь зараз без нормального електро-, водо- та газопостачання. З початку російського вторгнення у місті загинули близько 22 тис. мирних жителів. Понад 50 тис. були депортовані до росії та на тимчасово захоплені території Донецької області.

Читайте нас також: