Як з'явився проєкт «Мапа реновації» і чому він потрібен столиці
За словами засновниці «Мапи реновації» Дар'ї Корби, думка створити проєкт з'явилася зі спостереження за закинутими і занедбаними будівлями прямісінько в центрі Києва.
Про це повідомляють Новини картографії від Візіком на bit.ua.
Читайте також: Спробуйте Visicom API — проба грошей не коштує!
Ці будівлі роками не реставрувалися, і з часом ціна їхнього відновлення тільки зростає. Тому іноді їх вирішують просто знести замість спроб відновити історичні пам'ятки, пояснила вона.
Дар'я впевнена – прекрасна історична забудова столиці має жити. Цю думку розділяє команда ентузіастів і волонтерів, завдяки яким і існує проєкт.
Місія "Мапи реновації" – повернути до життя закинуті будівлі міст. Архітектори, юристи, програмісти, урбаністи, картографи – усі ми працюємо над збереженням своєї історії, хочемо зупинити навмисні підпали, незаконні перепродажі та вандальні реконструкції будівель, розповіла вона.
Нині на сайті «Мапи» вже є дані про 227 закинутих будівель Шевченківського району Києва. Міські активісти можуть використовувати сайт для пошуку інформації, необхідної для захисту будівель:
- документи з відкритих реєстрів,
- актуальні фотографії,
- судові рішення.
Бізнес, зі свого боку, може відшукати будівлю під реновацію для себе: хтось мріє відкрити власний коворкінг, а хтось – кафе.
Читайте також:
- У соціальному кафе Львова створили карту України із чайничків
- Зоозахисники встановили у містах України сітілайти, які пропагують відмову від експлуатації тварин для фото (карта)
- Кияни можуть пропонувати локації контейнерів для старих батарейок і термометрів
- Плануєте весняну поїздку за кордон - звіртеся з картою
2021-03-11 12:42:52