Лісівники та місцеві громади врятували тисячі гектарів лісу

Лісівники разом з місцевими громадами цього року врятували тисячі гектарів лісу по всій Україні, передавши залісені території у державний лісовий фонд.

Джерело: lb.ua

Деталі:

Мова про так звані нічийні ліси, які займають понад мільйон гектарів в Україні. Це переважно ліси на землях лісогосподарського призначення, які в будь-який час можуть бути знищені, бо формально лісами не вважаються.

З минулого року лісівники почали роботу з ідентифікації таких лісів. Вони виявляють самозалісені ділянки різними способами:

  • Спостереження та комунікація з місцевою владою
  • Аналіз супутникових знімків

Після ідентифікації лісів починається діалог з місцевими громадами. Громада може не використовувати ці території, але й віддавати їх державний лісовий фонд також не поспішає.

Лісівники пояснюють громадам, що створені самою природою ліси – це справжній скарб, який треба берегти. Передача залісених ділянок в управління ДП «Ліси України» – це можливість отримати на своїй території справжній ліс із вільним доступом, без необхідності десятиліттями інвестувати у його догляд, охорону, захист.

У цьому році філії ДП «Ліси України» направили понад 700 клопотань до органів місцевого самоврядування на 32 тис. га самозалісених земель та земель під лісорозведення стосовно передачі цих ділянок в постійне лісокористування. Отримали 208 позитивних відповідей на загальну площу 9749 га.

Укладено 107 договорів на виготовлення речових прав на загальну площу 4216 га. По решті ділянок тривають юридичні процедури.

Це перші успіхи, але різниця між кількістю клопотань та кількістю погоджень досить велика. Громади ще вагаються, далеко не всюди наші аргументи чують та сприймають.

З метою пропаганди збереження нічийного лісу та поширення досвіду передачі нічийних лісів у державний лісовий фонд, ДП «Ліси України» цього року запустило міжнародну програму «Forest Recovery».

У рамках проєкту було обрано та нагороджено близько 50 місцевих громад, які відгукнулися на пропозицію ДП «Ліси України» і разом із нами пройшли складний шлях по збереженню нічийного лісу.

Дипломи та нагороди вручали переможцям представники регіональних філій ДП «Ліси України». Поруч з адміністративною будівлею громад-учасників проєкту працівниками господарств ДП «Ліси України» висаджувалася символічна ялинка або інші декоративні рослини.

Процедура нагородження, як правило, супроводжувалася обговоренням подальших заходів із розвитку переданих у державний лісовий фонд територій.

Лісівники планують на всіх майданчиках, на всіх рівнях поширювати «золотий перелік» українських громад учасників «Forest Recovery».

Довідково:

У наступному році ДП «Ліси України» обов’язково продовжить «Forest Recovery». Переконаний, що нам вдасться долучити до проєкту ще не один десяток місцевих громад.


  • #супутниковізнімки
  • #карта
  • #мапа
2023-12-27 11:23:58