На Закарпатті створять національний IT-кластер

На Закарпатті створять національний IT-кластер, пише AIN з посиланням на заяву голови обласної військової адміністрації Закарпаття Віктора Микиту.

Візіком,  maps API, IT-кластер, Закарпаття,

Про це повідомляють Новини картографії від Візіком з посиланням на nnews.com.ua.

За його словами, всі бізнеси, які переїдуть і працюватимуть у регіоні, будуть під протекцією, а айтішники — звільнені від армії для захисту економіки України.

Що відомо

Причина, через яку місцем для створення IT-кластера стало Закарпаття, полягає в тому, що, за словами Віктора Микити, регіон уже стає національним хабом для всього українського бізнесу. Так, на Закарпаття вже переїхало 35 тисяч айтівців, що в рази більше, ніж там було до того, тому для них тепер хочуть створити спеціальні умови.

Окрім звільнення від призову під час мобілізації та військового стану, обласна військова адміністрація (ОВА) пропонує IT-фахівцям:

  • локації для роботи — обладнані офісні майданчики та коворкінги;
  • охорону;
  • якісне інтернет-з’єднання (оптоволокно або через супутник);
  • допомога та супровід у податковій та господарській діяльності.

Вимоги для підприємств

Також Віктор Микита озвучив вимоги для підприємств:

  • IT-бізнес має зареєструватися як підприємство, яке планує перемістити свою діяльність та потужності до Закарпатської області до Мінекономіки.
  • Обов’язковою є реєстрація суб’єкта господарської діяльності на території області як реінтегрованого підприємства з іншого регіону.
  • Після цього ОВА спільно з Мінекономіки забезпечує формування пропозицій щодо бронювання IT-фахівців від призову на військову службу під час мобілізації та воєнного стану.

Варто зазначити, що конкретного плану дій — що куди писати та відправляти — поки що немає, оскільки вся процедура у розробці.

Не мобілізувати айтішників раніше запропонував голова Міністерства цифрової трансформації України Михайло Федоров. Причина в тому, що, за його словами, війна йде не лише на землі, у повітрі та на воді, а й у кіберпросторі, де IT-армія вже дає гідну відсіч агресору.

Читайте також: