Археологи знайшли в Італії карту зоряного неба 4 століття до н.е.

У стародавньому городищі Кастельєре-ді-Рупіпіколо в провінції Трієст в Італії археологи знайшли два круглих камені діаметром 50 сантиметрів.

Один із них зображує сонце, а інший – карту зоряного неба.

Джерело: zn.ua

Деталі:

За словами археолога Паоло Моларо з Національного інституту астрофізики Італії (INAF), карта була виготовлена в четвертому столітті до нашої ери.

Карта відображає зоряне небо над Ріпунпікколо близько 2500 років тому. Це робить її однією з найдавніших карт зірок, виявлених в Італії.

Вчені виявили на карті 29 гравюр, які відповідають сузір'ям Скорпіона, Оріона, Плеяд та Кассіопеї. Вчені припускають, що гравюри були виконані однією людиною з використанням молотка і звичайного долота з вістрям 6-7 міліметрів.

Одна з зірок на карті, Тета Скорпіона, зараз прихована для спостерігачів у Кастельєре-ді-Рупіпіколо через своє низьке положення на горизонті. Але, використовуючи програму Stellarium для моделювання нічного неба, дослідники виявили, що цю зірку можна було спостерігати зі стародавнього городища близько 400 до н.е.

Найбільшу увагу привернула 29 гравюра, оскільки вона зображує зірку, яка ніяк не корелює із сучасними світилами. Вчені припускають, що це наднова, яка раптово з'явилася, а потім зникла.

Якщо це припущення вірне, то відстеження неба в точці, на якій на карті розташовувалося 29 гравюра, допоможе виявити чорну діру, яка залишилася після вибуху наднової.

Це відкриття є важливим внеском у наше розуміння астрономії давніх цивілізацій. Воно показує, що люди в Італії в IV столітті до н.е. вже мали глибокі знання про зоряне небо.

Крім того, відкриття може допомогти вченим виявити чорну діру, яка може бути прихована за цією стародавньою картою.

Довідково:

Раніше археологи виявили у Німеччині згорнутий фрагмент свинцю. На їхню думку, він може бути середньовічною "табличкою з прокльонами", яка закликала "Вельзевула" або Сатану.


  • #археологія
  • #небо
  • #карта
2023-12-28 11:15:27