Дослідження доводить: не всі коридори для диких тварин однаково ефективні

З ростом людського населення та розвитком інфраструктури стає дедалі важливішим виділяти коридори незайманої землі, якими можуть пересуватися дикі тварини, щоб забезпечити їхнє довгострокове виживання.

Візіком, maps API, карта,

Джерело: phys.org

Деталі:

Однак нещодавнє дослідження Університету Меріленду виявило, що сучасні методи проєктування та оцінки коридорів для дикої природи можуть бути недостатніми для захисту тварин. Дослідження пропонує включити розумніші та більш детальні підходи до аналізу коридорів у рамках найкращих практик управління.

Дослідники університету протестували різні дизайни коридорів для дикої природи, використовуючи дані про рух чорних ведмедів у Флориді, і виявили, що кожен з варіантів дав різні результати, і жоден не охопив усі переміщення ведмедів. Крім того, результати сильно варіювалися залежно від методу оцінки, який використовували.

Ця робота підкреслює складність питань і показує, що немає єдиного найкращого методу, але мета коридору, яка може сильно відрізнятися, безпосередньо впливатиме на вибір підходів для досягнення цілей збереження. Дослідження було опубліковане у вересні в журналі Landscape Ecology.

"Якщо ми не правильно спроєктуємо ці коридори, наші зусилля щодо збереження будуть марними, і ми можемо зіткнутися з більшими конфліктами між людьми та дикими тваринами," — сказала Дженніфер Маллінакс, доцент кафедри екологічної науки та технології Університету Меріленду, і головний автор дослідження.

"У Флориді популяції чорних ведмедів колись були під загрозою, але тепер вони відновлюються і продовжують розширюватися. Необхідні кращі методи, оскільки на створення коридорів потрібно багато часу, і в разі зникаючих або загрозливих видів ми можемо побудувати коридори, які не забезпечать достатнього захисту для цих тварин."

Створення коридорів часто означає, що державні органи, муніципалітети або некомерційні організації купують і захищають дорогі ділянки землі або співпрацюють з забудовниками для збереження територій, які могли б бути забудовані. Вибір ділянок для збереження часто базується на наукових моделях, що враховують переміщення тварин та особливості ландшафту.

Проте потреби різних видів у різних місцях є складними, і не всі коридори мають однакову мету. Один може бути необхідний для доступу до нових середовищ існування для зростаючої популяції, а інший може спрямовуватися на покращення генетичного різноманіття, з’єднуючи популяції, розділені забудовою.

Окрім цих складнощів, збереження коридорів для дикої природи є дорогим, і досі невідомо, як різні методи проєктування впливають на їхню ефективність або як оцінити, чи виконують вони свою функцію.

Маллінакс та її команда використали три різні математичні моделі для створення теоретичних коридорів для чорних ведмедів у Флориді та порівняли їх із даними про реальні переміщення ведмедів. Вони також порівняли свої модельні коридори з існуючим коридором дикої природи Флориди, який охоплює державні та приватні охоронювані території по всьому штату.

Для розробки потенційних коридорів команда поєднала інформацію про середовище проживання ведмедів, ймовірні місця їхнього перебування, а також особливості ландшафту. Дослідження показало, наскільки складно визначити поняття "легкого пересування" для ведмедів і використати його для проєктування коридорів.

Команда використала програму під назвою Circuitscape, щоб об'єднати дані про середовище з інформацією про "супротив ландшафту", створивши карти з найбільш ймовірними маршрутами переміщення ведмедів. Вони використали ці карти для створення трьох різних потенційних коридорів і порівняли їх з даними GPS про реальні переміщення 30 ведмедів.

Результати були змішані: жоден коридор не зміг захопити всі типи переміщень ведмедів. Деякі ведмеді пересувалися не так, як передбачалося моделями, що підкреслює складність завдання.

Довідково:

Дослідження ставить під сумнів ідею, що будь-який коридор для дикої природи завжди кращий, ніж жодного. Хоча будь-які зусилля щодо збереження краще, ніж відсутність дій, необхідно проводити більше досліджень, щоб гарантувати, що витрати та зусилля на створення коридорів не марнуються, особливо на тлі скорочення середовищ існування та зміни клімату.


  • #США
  • #карта
  • #тварини
2024-10-01 11:54:48