Хаббл зафіксував баровану спіральну галактику NGC 1672
Це зображення від космічного телескопа Hubble (NASA/ESA) показує спіральну галактику NGC 1672, розташовану на відстані 49 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Золотої Риби.
Ця галактика — справжнє світлове шоу, яке демонструє вражаючу палітру небесних світил.
Джерело: phys.org
Деталі:
Як і будь-яка спіральна галактика, її диск наповнений сяючими зірками, що додають галактиці яскравого світіння. Уздовж двох великих спіральних рукавів світяться бульбашки водню яскраво-червоним кольором, освітлені випромінюванням молодих зірок, прихованих всередині. Ближче до центру галактики можна побачити особливо яскраві зірки, оточені кільцем гарячого газу.
Ці новоутворені й надзвичайно гарячі зірки випромінюють потужні рентгенівські промені. У самому центрі галактики знаходиться ще яскравіше джерело рентгенівського випромінювання — активне галактичне ядро. Це рентгенівське випромінювання утворюється через нагрівання речовини в акреційному диску навколо надмасивної чорної діри NGC 1672, що робить цю галактику сейфертівською.
Крім молодих зірок і рентгенівського ядра, одним з найяскравіших і найкороткочасніших моментів на зображенні є наднова, видима лише на одному зі шести зображень Хаббла, з яких складається цей композит. Наднова SN 2017GAX була надновою типу I, спричиненою колапсом ядра і наступним вибухом гігантської зірки, яка за кілька днів перетворилася з невидимої на нове світло в небі.
Довідково:
Ця наднова вже згасає і виглядає як маленька зелена точка трохи нижче згину спірального рукава праворуч. Астрономи хотіли перевірити наявність зірки-компаньйона, яка могла супроводжувати зірку-попередника наднової — завдання, неможливе поруч з активною надновою, тому зображення було зняте навмисне після початку згасання наднової.
- #Хаббл
- #галактика
- #телескоп
2024-11-14 12:24:31