Стало відомо, скільки втратив льодовиковий щит Гренландії з 1985 року

Дослідники підрахували, що льодовиковий щит Гренландії втратив 5 091 квадратний кілометр льоду з 1985 року. Це більше, ніж площа Лондона.

У новому дослідженні вчені з Лабораторії реактивного руху NASA проаналізували понад 230 000 супутникових зображень льодовикового щита Гренландії, щоб виміряти, як змінювався його льодовий покрив щомісяця протягом останніх 40 років.

Джерело: focus.ua

Деталі:

Команда виявила, що з 1985 року льодовиковий щит Гренландії втратив неймовірні 5 091 квадратний кілометр льоду. Це більше, ніж площа Лондона, яка становить 1 572 квадратних кілометра.

Вчені також виявили, що з 1990-х років руйнування льодовикового щита лише прискорюється.

Автори дослідження також зазначають, що попередні оцінки втрати морського льоду льодовикового щита Гренландії суттєво недооцінили. Загалом не було враховано близько 20% відступу льодовика.

Команда зазначає, що такої втрати льоду достатньо, щоб дестабілізувати океанські течії, погодні умови, земні екосистеми та навіть глобальну продовольчу безпеку.

Зазначимо, що раніше льодовиковий щит Гренландії залишався відносно стабільним, однак із січня 2000 року його площа невблаганно скорочується приблизно на 218 квадратних кілометрів щорічно.

Дослідники також виявили, що льодовики, які демонстрували найбільші сезонні коливання, також і найбільше відступили за останні чотири десятиліття. У результаті вчені припустили, що сезонні коливання, ймовірно, можна розглядати як предиктор довгострокового відступу.

Передбачається, що руйнування Гренландського льодовикового щита навряд чи сильно посприяє підвищенню рівня моря, однак воно може мати сильний вплив на океанські течії. Втрата льодовикового щита, ймовірно, зробить земні океани недостатньо солоними, внаслідок чого течії просто не зможуть виникати.

Дослідження було опубліковане в журналі Nature.

Довідково:

Попередні оцінки втрати морського льоду льодовикового щита Гренландії суттєво недооцінили.

Такої втрати льоду достатньо, щоб дестабілізувати океанські течії, погодні умови, земні екосистеми та навіть глобальну продовольчу безпеку.

Дослідження є ще одним тривожним сигналом про те, що зміна клімату має серйозні наслідки для нашої планети.


  • #Гренландія
  • #супутниковізнімки
  • #карта
2024-01-18 11:52:30