Чорнобильський заповідник: відкриття доступу до багатства даних за допомогою геопорталу

Чорнобильський заповідник (ЧРЕБЗ) з самого початку свого заснування активно впроваджує у свою роботу новітні технології.

Розуміючи, що диджіталізація, використання мобільних додатків та гаджетів роблять роботу природоохоронної структури більш якісною та ефективною, ЧРЕБЗ готовий поділитися своїм досвідом та розширити доступ до інформації за межі власного використання.

Візіком,  maps API, перейменування, карта, топоніми,

Джерело: Чорнобильський радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Деталі:

Новий інструмент для дослідників та громадськості

За допомогою фахівців було створено інструмент, який відкриє доступ зовнішнім користувачам – екологам, стейкхолдерам, вітчизняним та закордонним науковцям та експертам, а також місцевим громадам – до того величезного масиву різноманітної інформації, що накопичена протягом 44 років. Ця інформація охоплює не лише шість років роботи ЧРЕБЗ, але й діяльність різних структур на території зони відчуження з 1986 року, включаючи науково-дослідницьку та навчальну діяльність, а також облік земельних, лісових та водних ресурсів.

Геопортал: цифрові двері до багатства знань

Епоха цифровізації дозволила створити геопортал Заповідника – платформу для фіксації, збереження, модифікації, керування, аналізу та відображення усіх форм географічної інформації. На цьому порталі вже відображається та аналізується просторова інформація про всі сфери діяльності, в тому числі й природоохоронну структуру зони відчуження.

Що можна знайти на геопорталі:

  • Карти сучасних та антропогенізованих ландшафтів території;
  • Карти за матеріалами досліджень 90-х років;
  • Картографування різних видів флори та фауни, інформацію про які було зібрано в рамках науково-дослідних проектів та експедицій;
  • Місця зустрічей представників орнітофауни, занесених до Червоної книги України;
  • Геопросторові матеріали з фотопасток;
  • Інформація про рідкісні біотипи, рослинні угрупування, види флори, занесені до Червоної книги України;
  • Позначені археологічні пам'ятки, туристичні маршрути, об'єкти природно-заповідного фонду, які входять до межі Заповідника.

Відкриття доступу для всіх

ЧРЕБЗ запрошує всіх зацікавлених на публічну презентацію порталу та відкриття вільного доступу, яка планується незабаром. Це знаменна подія, яка дасть можливість дослідникам, науковцям, екологам, місцевим громадам та всім, хто небайдужий до Чорнобильської зони відчуження, отримати доступ до багатства інформації, накопиченої протягом 44 років.

Довідково:

Геопортал Чорнобильського заповідника – це не просто інструмент, це ключ до розуміння минулого, сьогодення та майбутнього Чорнобильської зони.


  • #Чорнобиль
  • #картографія
  • #геопортал
2024-05-01 18:55:45